Школи Тернопільщини підручниками забезпечені практично на сто відсотків. Днями в область надійшла остання партія книжок для учнів старших класів, їх планують розподілити між школами найближчим часом. Цього року ситуація із забезпеченістю підручниками краща, ніж минулого. Друкували їх в більшості для учнів одинадцятих класів, які перейшли на новий зміст навчальних програм. Проблеми цьогоріч виникали з доставкою підручників в області України, – повідомляє TV-4.

.

Особливістю цього навчального року є перехід учнів одинадцятих класів на новий зміст навчальних програм профільного спрямування. Це потребує підручників трьох рівнів: рівень стандарту, академічний, профільний. Цього року постачання підручниками набагато краще, кажуть і в управлінні освіти та науки Тернопільської облдержадміністрації і у шкільних бібліотеках, бо на початок минулого навчального року для десятих класів практично не було підручників і діти користувалися електронними версіями книжок.

– Цього року вже не можна використовувати той варіант попередніх років з використанням так званих електронних підручників, коли друк відповідних розділів книжок можна було здійснити через мережу Інтернет, – розповіла заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА Оксана Піхурко.

– Забезпеченість підручниками у нас стовідсоткова. Ми отримали всі підручники, зараз має прийти партія підручників для десятого класу російських класів, а так проблем поки немає, – каже завідувач бібліотеки Тернопільської школи №4 Оксана Ясьончик.

На початок навчального року забезпеченість одинадцятикласників підручниками становила сімдесят відсотків, впродовж двох тижнів вересня цей відсоток зріс і становив більше дев’яноста відсотків. Наразі на Тернопільщину вже надійшла остання партія підручників, відтак найближчими днями їх розподілять між школами області.

– Цього року, фактично, друк підручників проходив переважно для учнів одинадцятих класів. Можу сказати, що Міністерство освіти, науки, молоді та спорту забезпечило видання цих підручників в достатній кількості вже впродовж серпня. Єдина проблема була із доставкою, довезенням до областей. Ми організували систему, коли розподіл підручників відбувався прямо з коліс. І районні відділи освіти могли їх забирати цілодобово. Впродовж дня-двох на місці у районі проводилася доставка і розподіл книжок до шкіл, – розповіла Оксана Піхурко.

Розрахунок запиту на книжки в школах області здійснюється відповідно до кількості учнів, які навчалися у попередні роки. З кожним роком школярів стає все менше, відтак забезпеченість учнів підручниками на Тернопільщині стовідсоткова, каже пані Піхурко.