За останні кілька років у нашій області спостерігається тенденція до зниження захворюваності на туберкульоз. Як розповів начальник головного управління охорони здоров’я Михайло Буртняк, на всеукраїнському рівні ми також маємо не погані показники.
– У нас є стабілізовані показники смертності і по цих напрямках, якщо порівнювати, як виглядає наша область на рівні держави, то ми є значно нижче державних. Наприклад, по захворюваності ми будемо займати одне із найнижчих показників в державі. За рівнем смертності ми маємо 7 рейтингове місце, – зазначив медик.
Така позитивна динаміка була досягнута завдяки наявності усіх необхідних препаратів для лікування цієї недуги.
– Ми значно зміцнити за останніх 2-3 роки матеріально-технічну базу наших протитуберкульозних закладів. Сьогодні можна вести мову про те, що в нас є сучасна флюорографічна апаратура. Уже в половині районів, в тому числі і у базовому нашому закладі – об’єднанні фтизіатрії. Ми сьогодні маємо медикаменти для того, щоб лікувати хворих. У минулому році область отримала їх на 4 мільйони гривень, – розповів Михайло Буртняк.
Однак поряд з тим, є і негативні моменти.
– Ми щорічно реєструємо від 500 до 600 нових випадків захворюваності. За підсумками минулого року, їх було 594 серед дорослого населення. Ми маємо 6 випадків хворих серед дітей, 7 – серед підлітків. Але найбільше турбує те, що у нас питома вага виявлених запущених форм 47%. А це означає, що хворі своєчасно не виявляються, – зазначив Михайло Буртняк.
Додамо, що найбільша захворюваність на легеневий туберкульоз зафіксована у Заліщицькому, Козівському, Теребовлянському, Борщівському та Підгаєцькому районах.