З початком нового навчального року активну роботу з дітьми розпочали не тільки вчителі, але й співробітники ДАІ Тернопільщини. Адже дитячий травматизм на автошляхах завжди був однією з найболючіших тем. Маленькі пішоходи не завжди можуть швидко зорієнтуватися і оцінити ситуацію на дорозі, а непосидючість, енергійність, цікавість іноді призводять до трагічних наслідків. З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму напередодні та в перші дні навчального року, Державтоінспекція проводить на території України Всеукраїнський рейд «Увага! Діти на дорозі». Серед першочергових заходів, які проводять тернопільські працівники ДАЇ — обстеження вулично-дорожньої мережі біля дитячих та навчальних закладів, погодження з органами влади маршрутів руху шкільних автобусів, встановлення відповідних дорожніх знаків, розмітки, транспортного та пішоходного огородження, влаштування пристроїв примусового зниження швидкості, зовнішнього освітлення, тощо. В усіх навчальних закладах нашої області інспектори проводитимуть уроки, лекції та бесіди з правил дорожнього руху. Правоохоронці нагадають школярам яким необхідним є неухильне дотримання правил дорожнього руху, як обережно і правильно мають поводитися маленькі пішоходи на вулицях, як слід переходити проїжджу частину.
Як стверджують працівники Державтоінспекції, дошкільнята та школярі є повноправними учасниками дорожнього руху: чи то пішоходами, велосипедистами, пасажирами , а в майбутньому – водіями. Правила безпечної поведінки на дорозі необхідно прививати змалечку і на допомогу у вивченні «абетки дорожнього руху» повинні прийти дорослі.
До слова, з початку року на дорогах області трапилося 10 дорожньо-транспортних пригод за участю неповнолітніх, в яких двоє дітей загинуло, а восьмеро отримали травми, пише сайт УМВС в області