За порушення карантину патріарх РПЦ Кирило Гундяєв пригрозив церковним судом.

Священики московської церкви не сприйняли коронавірус як серйозну загрозу і це призвело до великої кількості випадків зараження, зазначив глава РПЦ Кирило Гундяєв.

Патріарх Російської православної церкви Кирило пригрозив церковним судом за порушення карантину чи інших обмежень, встановлених для боротьби з коронавірусом. Розпорядження голови РПЦ опубліковано на сайті Московської патріархії.

Так, у випадках, коли недотримання розпоряджень спричинить за собою зараження людей коронавірусом з подальшою його смертю, винний може бути притягнутий до церковного суду. «В інших випадках – до церковно-адміністративної відповідальності»,- сказано в документі.

Як відомо, до складу церковного суду РПЦ входять 6 архієреїв московської церкви, серед яких керівник Тернопільської єпархії УПЦ МП митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій Генсицький. Втім, судити священиків за поширення коронавірусу у найближчий час владика Сергій, вочевидь, не зможе, так як і сам підхопив цю недугу і перебуває на лікуванні в одній з лікарень столиці.
Раніше медики повідомляли про зараження коронавірусом священика УПЦ МП з кафедрального собору Тернополя, де служить митрополит Сергій. Не уникнули COVID-19 і підлеглі владики з віддалених районів: захворіли декілька священиків з Почаєва, серед яких шанувальник терориста Гіві о. Олександр Марценюк. Один з отців, мешканець Шумського району, який таємно проводив богослужіння під час карантину, від недуги помер.

Читайте на цю тему:

У Почаївській лаврі не вірять в коронавірус. ВІДЕО

У Шумському районі заражений коронавірусом священик таємно відправляв служби у приватній хаті

Десятки інфікованих: у Почаївській психлікарні спалах COVID-19

Хворих на коронавірус священиків Почаївської лаври лікують у столиці

“Ті, хто ходив у Почаївську Лавру на причастя – лежать із пневмонією, попи кидаються на медиків”

Віряни скупчилися у церкві, поліцейські роздавали маски: у Почаївській лаврі зафіксували порушення карантину