В розгорнутому інтерв’ю агенції УНІАН перший заступник заступник бездіяльної обласної ради Сергій Тарашевський висловив конспірологічну версію кризи в обласному парламенті.

Сергій Тарашевський– Мені здається, що справді – проводиться якийсь експеримент, – розповідає Тарашевський. – Зараз згадується виступ Ореста Муца (екс-голова обласної організації Партії регіонів) на одній із перших сесій новобраної обласної ради. Про те, як він нібито стояв в черзі до партійної каси, а за ним до тієї ж каси стояв… Тягнибок. Це міг бути жарт. Але згодом по всіх господарських питаннях і «Свобода», і «Партія регіонів» голосували однаково, дискусії виникали, лише коли піднімалися питання мови, Почаївської Лаври…

Коли почали блокувати сесії, я запропонував представникам «Свободи»: якщо відкинути тих депутатів, які вийшли з «Єдиного центру», інших перебіжчиків, фракції «Партії регіонів» та «Блоку Литвина», то є 67 голосів. Давайте приймемо бюджет без провладних партій. Не зацікавило. Згодом пропоную – давайте таки проведемо сесію і принагідно дамо оцінку безладам, які відбулися в парку Слави 9 травня. Знову не прийшли. Тоді вийшов уже до обладміністрації із пропозиціями, які були б їй вигідні – не буду конкретно говорити, щоб не розкривати усі карти і не розсекречувати свою тактику. Але і тут не побачив жодних кроків у відповідь.

Значить, обом сторонам вигідна нинішня ситуація, вигідно перед запровадженням адміністративної реформи подивитися, як може прожити область без органу місцевого самоврядування. І наразі вони успішно доводять, що без такого органу обійтися справді можна. В деяких моментах навіть стає «краще», бо ти в ручному режимі керуєш коштами, бачиш, де «караул», де «тече», взяв – там «підлатав», ще десь «підлатав».

Але мені цей експеримент не дуже до вподоби, бо, якщо ми дивимось на Європу, то майбутнє мало б бути саме за органами місцевого самоврядування. Тобто цей експеримент проводиться не в тій площині, мені б більше імпонувало, якби ми пробували моделювати життєдіяльність області із створеним виконкому без голови обладміністрації. Переконаний, нам би це було до снаги.

Наразі ж бачу, що представники «Свободи» з партією влади зацікавлені довести розпочатий експеримент до кінця. Наголошую, що тут є два гравці – і якби хтось один захотів, то колапс облради вже давно би завершився, – робить висновок Тарашевський.

Нагадаємо, що тимчасовий очільник обласної ради розглядається одним з претендентів на посаду голови виборчого штабу Віктора Януковича на наступних президентських виборах. Цілком можливо, що в силу цього Тарашевський володіє “закритою” інформацією про співпрацю партії влади з найбільш радикальними опозиціонерами.