У другій міській лікарні запрацювала перша у нашому місті соціальна аптека. На її відкритті зібралися усі перші особи міста та області. Присутність на урочистостях голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна виглядала дуже цікаво. Здивуванню Надала та Кайди (на фото) не було меж.

.

ОДА жодним чином не доклалася до аптеки.  Так думали усі, окрім губернатора, який згадав прем’єра Азарова і його вказівку відкрити в регіонах соціальні аптеки. Крім того, очільник області повідомив, що дав доручення перевірити, як використовуються кілька мільйонів гривень, що виділяються в області на закупівлю ліків, яких люди і в очі не бачили.

– Я часто буваю в аптеках і мені люди жаліються. Коли приходжу і питаю, що ви тут купляєте, вони кажуть, що і вату, і бінти, і шпріци, і так далі. Такого не повинно бути. Тому що найпростішими ліками ми маємо можливість забезпечити, – заявив губернатор.

Також Валентин Хоптян наголосив, що потрібно встановити жорсткий контроль за цінами у соціальних аптеках. Очільник міста Сергій Надал запевнив, що із цим проблем не буде, оскільки комунальне підприємство міської ради є співзасновником таких аптек. Сьогодні ціни у соціальній аптеці на різні препарати є нижчими в середньому на 15-30%. Щоправда асортимент ліків, принаймні на вітрині, є не надто багатим. Але, як запевнив начальник міського відділу охорони здоров’я Ростислав Левчук, це лише на перший погляд.

– Справа у тому, що на вітрину можна виставляти лише певні види медикаментів, а рецептурні види є всі в наявності, але зберігаються відповідно до наказів і інструкцій. Але це повноцінна аптека або аптечний пункт, де є всі види медикаменти, які необхідні для даного лікувального закладу, – зауважив головний медик міста.

Чиновники міста також пообіцяли постійно моніторити рівень цін у соціальній аптеці, щомісяця робити його аналіз і оприлюднювати дані на сайті міської ради. На сьогоднішній день в області залишилось лише 62 комунальних аптеки. На початку 90-х їх було удвічі більше.