Квартирна черга була дуже актуальною в радянські часи, коли держава зобов’язувалася забезпечити своїх громадян житлом. Сьогодні люди дедалі більше сподіваються на власні сили. Але і нині таке поняття як квартирна черга існує. У Тернополі нині близько семи тисяч сімей стоїть у черзі на отримання квартири.

Є у нас першочергові списки, є позачергові списки. Це і багатодітні, і інваліди, і ветерани війни та прирівняні до них, і ветерани афганської служби, і чорнобильські ветерани. Враховуючи ці всі речі, якщо їх розмежувати, буде більше семи тисяч громадян, які потребують покращення житлових умов. Але у зв’язку з тим, що дуже мало громадян поновлюють облікові дані, тому така от черга, – розповів начальник відділу квартирного обліку і нерухомості міськради Богдан Малимін.

А тому щорічно тернополяни, які стоять у черзі на квартиру, повинні поновлювати свої дані у відділі квартирного обліку.

Для того, щоб ми могли знати, який склад сім’ї, чи не змінився склад сім’ї, чи не змінились якісь житлові умови, тобто, чи не придбала людина квартиру, чи не збільшився склад сім’ї  у зв’язку з чим потребує даний громадянин  чи громадянка більшої квартири, додав Богдан Малимін.

Перереєстрація громадян, які перебувають на квартирному обліку, проводиться щороку в період з 1 жовтня по 31 грудня. Поновити облікові дані можна з понеділка по п’ятницю з 9 години до 12.30 у  відділі квартирного обліку та нерухомості міської ради.

До слова, за останніх два роки квартирами за державний кошт було забезпечено 15 тернопільських сімей. Однак за гроші з міського бюджету не купили жодної квартири.