Прокуратура повернула державі та територіальним громадам майже 500 га земель.

ЗемляЗокрема, розпорядженням голови Тернопільської райдержадміністрації надано дозволи на складання проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок за рахунок земель сільськогосподарського призначення, розташованих за межами Підгороднянської сільської ради.

Проте, прокурорською перевіркою встановлено, що зазначене розпорядження видано всупереч вимог п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України, оскільки земельні ділянки розташовані в межах населеного пункту, а тому їх розпорядником на час видачі дозволів на складання проекту землеустрою була сільська рада.

З урахуванням викладеного, прокуратурою області голові Тернопільської облдержадміністрації внесено подання, за результатами розгляду якого незаконне розпорядження скасовано та повернуто територіальній громаді села майже 2 га землі.

Загалом, у поточному році органами прокуратури області скасовано 210 актів органів місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій та контролюючих служб, притягнуто до відповідальності 170 посадових осіб, відшкодовано понад 1 мільйонів гривень, у тому числі 682 тисяч гривень – до бюджету.

Окрім того, вжитими органами прокуратури заходами державі та територіальним громадам реально повернуто 491 гектар земель та попереджено незаконне надання 132 гектарів, повідомили у прес-службі прокуратури області.