на Западной Украине торговци захватили улицуЛюди, які продають овочі і фрукти на проїжджій частині однієї з центральних вулиць Андрея Щептицько у Тернополі на цивілізований ринок не поспішають.

.

Продавці, які торгують овочами і фруктами на дорозі поблизу Збруча, не поспішають покидати обжиту роками територію. Однак місцева влада від намірів викорінити несанкціоновану торгівлю у Тернополі відмовлятися не збирається. Незважаючи на спротив підприємців. Спочатку звільнили від несанкціонованої торгівлі тротуари. Наступний крок – розвантаження проїжджої частини. Людей, які продають сільгосппродукцію з автотранспорту на дорозі, перемістять на спеціально обладнаний комунальний ринок. Його розташують на місці колишньої автостоянки біля приміського автовокзалу. Ця ділянка належить місту. Раніше її орендувала Спілка автомобілістів. Але договір оренди закінчився ще в квітні минулого року. Рішенням сесії міської ради у продовжені терміну оренди було відмовлено.

– Зараз стоїть питання впорядкування торгівлі у місті. По-друге, усім відомо, як ускладнений рух на вулиці Шептицького. Там було тимчасово дозволено торгувати з автотранспорту. Але була знайдена ця ділянка. Тобто місце, де можна розмістити цих продавців і зробити нормальний цивілізований продуктовий ринок. Однак сьогодні є спротив автомобілістів, оскільки вони там роками торгують. Але, погодьтеся, це не аргумент, – зауважив директор комунального підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Олег Фляк.

За його словами, на новому ринку будуть створені усі умови для торгівлі з автотранспорту.

– Як тільки ділянка буде звільнена, її треба буде підлатати, підремонтувати, підасфальтувати, нанести розмітку, щоб було зручно і видно, як має стояти транспорт. Це все буде організовано і цивілізовано, – запевнив Олег Фляк.

Як швидко місцевій владі вдасться подолати людський фактор – стане відомо найближчим часом. Не виключено, що люди, які продають овочі і фрукти на дорозі, вдадуться до масових акцій протесту і «без бою» не звільнять територію.

Адріана Макаренко