Світ

Більша загроза, ніж “Ісламська держава”

Генерал Марк Карлтон-Сміт, недавно призначений начальником генштабу збройних сил Великобританії, у своєму першому інтерв’ю заявив, що немає жодних сумнівів у тому, що Росія є куди більшою загрозою, ніж “Ісламська держава” чи “Аль-Каїда”. Учасник війни в Іраку та Афганістані, в тому числі й полювання на бен Ладена, мабуть, віддавав собі звіт у тому, що говорив. І говорив він це незадовго до піратської витівки російських військових кораблів щодо українських суден в Чорному морі. “Ми не повинні самозаспокоюватися в питаннях російської загрози… Росіяни намагаються використати для своїй цілей будь-яку виявлену ними слабкість чи вразливість. Ми не можемо не звертати на це увагу й не вживати заходів у відповідь”, – заявив британський генерал. Якими будуть ці заходи після інциденту в Чорному морі? Знову зведуться до “глибокої стурбованості й занепокоєння” чи запропонують Росії якусь серйознішу інформацію для роздумів?

Червона мітка для Роналду

Випадки, коли грішники несподівано перетворюються на праведників – не така вже й рідкість. Чого в цьому більше: щирого каяття, чи банальної фальші – визначити буває доволі складно. Португальській футбольній зірці Кріштіану Роналду останнім часом дуже докучали історії про його звершення в амплуа гвалтівника, які раптом почали вилазити на світ білий наче вовна з драного кожуха. Вони не дуже працюють на його імідж дбайливого татуся кількох дітей, народжених від сурогатних матерів. Зокрема, американка Кетрін Майорга нещодавно розповіла ЗМІ історію про те, що Роналду згвалтував її в 2009 р. у Лас Вегасі й заплатив за мовчання  375 тис. доларів. Пізніше з’явилася інформація про ще трьох жінок, які начебто стали жертвами посягань велелюбного Кріштіану. У відповідь на це Роналду взяв участь в акції проти насильства над жінками, яку клуби італійського чемпіонату провели в рамках останнього туру. Португальський форвард і, якщо вірити усьому згаданому вище, мало не серійний гвалтівник вийшов на поле з червоною міткою на обличчі, яка є символом кампанії.

Україна

Думки про воєнний стан

Думка народного депутата України, екс-командира батальйону “Айдар” Сергія Мельничука про можливість введення воєнного стану й мобілізації внаслідок провокації росіян у Чорному морі була однією з найперших, яку довелося почути, як мовиться, за гарячими слідами. Він зазначив, що це буде підготовкою організму країни до можливих варіантів розвитку ситуації. І одразу ж риторично запитав, як вдасться, у разі потреби, відмобілізувати близько 120 тис. резервістів? І сам же відповів, зазначивши, що одразу уявляє, як водії-“євробляхарі” кинуться тікати за кордон, щоб реєструвати свої авта там. І що йому цікаво, як поліція буде виловлювати під нічними клубами “мажорів”, щоб поставити їх у армійський стрій. А крім цього екс-комбат повідомив, що під час поїздок Україною чув на свою адресу репліки, відомі ще з часів афганської війни (“А ми тебе туди посилали”?).

Свіжі поради від міністра – не лише для таксистів

Після порад з приводу профілактики нежитю, щеплень і адаптації до зміни часу в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун звернула увагу на проблему, яка перебуває на межі сфери компетенції медиків і  правоохоронців – ремені безпеки в автівках. За її словами, вона мала чимало дискусій на цю тему з водіями таксі. Менша частина останніх завжди пристібаються і звертають на це увагу своїх пасажирів, тоді як переважна більшість шоферів просто ігнорують пасок безпеки. Більше того – сприймають природне бажання пасажира захиститися як ознаку недовіри до себе. В Україні ремені безпеки використовують не більше 15% автомобілістів.  Для  прикладу, у Франції  цей показник складає  99%, у Чехії – 97%,  Словенії – 93%,  Польщі – 83 %. За даними ВООЗ, вони зменшують ризик смерті на передньому сидінні на 40-50%, а на задньому — на 25-75%. Наразі штраф за ігнорування ременя безпеки в Україні становить “аж” 51 гривню, що не лише  не мотивує до  дотримання правила, а й створює хибне уявлення, що використовувати пасок безпеки зовсім не обов’язково.

Запах гниття – від голови до хвоста

Оцінюючи нинішній статус України на міжнародній арені, екс-міністр юстиції Олександр Лавринович зазначив, що ставлення до нас у Європі змінюється. На жаль – не в кращий бік. Однією з причин цього, на його думку, є те, що цілий ряд скандалів у вищих ешелонах, які у європейських країнах закінчилися б, як мінімум,  відставками високопосадовців, в Україні не призводять ні до чого. У нас практично відсутній громадський контроль за владою, тому  вона не відчуває побоювання, що з неї спитають, і відповідним чином себе веде. Залишається додати, що це характерно не лише для київської верхівки, а й для очільників на місцях. Інакше, зрештою, й бути не може – риба, хоч і почитає гнити з  голови, але хвіст охоче підхоплює цю її ініціативу. І хоча  деякі містечкові ЗМІ дотримуються лінії, що там, у Києві, все прогнило, а у нас тут свіжа атмосфера правди й порядності, запах гниття все ж відчувається. І його не “заглушиш” нічим, в тому числі й настоянкою з валеріани…

Тернопілля

Життєва проза з кримінальним відтінком

Наше життя – це постійний антагонізм між бажаним і дійсним. Осяйні мрії кличуть у височінь, а дійсність важким тягарем тягне додолу. Тому, хоча душа й прагне поезії, але життєва проза, часто з кримінальним відтінком, послужливо виливає на ці прагнення відро помиїв. Он високий очільник запевняє, що майбутні покоління будуть виховуватися на героїчних подіях нашої історії, увіковічнених в кінофільмах. Довгих черг до кінотеатрів на нове українське кіно наразі бачити не доводилося, натомість вишикуються  черги неповнолітніх шмаркачів за спиртним та цигарками. Цей попит, як можна судити з кількості анульованих ліцензій за порушення правил роздрібної торгівлі, в міру сил задовольняється. А тернополянину з гаманцем, набитим валютою на різний смак, знайомство та чаркування з двома молоденькими і, припускаю, гарненькими “лялями” уявлялася як початок приємного і пікантного вечора. Молоденькі ж виявилися не лише гуляти раденькі, а й красти й поцупили у добряче підпилого кавалера всю готівку.

Ігор Дуда