Світ

Годинник не за правилами

Голова Німецького футбольного союзу (DFB) Райнхард, Ґріндель, напевно, забув історію з хутряними шубами, в яку вляпалися брати Суркіси у вересні 1995 р. І, відповідно, й гадки не мав, що відтоді деяких, навіть приватних, оборудок з українськими функціонерами краще уникати. Німецький чиновник не задекларував наручний годинник вартістю 6 тисяч євро, отриманий у 2017 році в подарунок від Григорія Суркіса, який на той момент був віце-президентом УЄФА. Вже коли ця історія стала надбанням громадськості, Ґріндель заявив журналістам, що вважає це суто приватним подарунком, і що в даному випадку немає жодного конфлікту інтересів, оскільки сам Г. Суркіс у нього “ніколи не просив про якусь допомогу”. Все ж, Ґріндель вирішив залишити посаду голови DFB, оскільки, як з’ясувалося, не зовсім “прозорий” подарунок від Суркіса не є його єдиним і навіть не найбільшим гріхом: чиновник також не  задекларував додатковий заробіток в розмірі 78 тисяч євро, отриманий у період з липня 2016 по липень 2017 року. Цікаво, скільки посад стали б вакантними в Україні, якби тут діяли схожі правила?

Прощальна відзнака за “чудову роботу”

“Намагайся якомога рідше казати людям “ні”. Але якщо вже доводиться, то зроби так, щоб твоє “ні” звучало як “так”, – приблизно так напучував небезвідомий дон Корлеоне свого сина у славнозвісному “Хрещеному Батькові”. Білий дім, схоже, добре засвоїв цю пораду глави мафіозного клану і ввів її до свого службового етикету. Президент США відправив у відставку керівника Секретної служби  Рендолфа Аллеса. В офіційному повідомленні відзначається, що генерал виконав “чудову роботу”. Й оскільки чудово виконана робота зовсім не обов’язково тягне за собою відставку звитяжця, аналітики одразу ж пов’язали її з незаконним проникненням на територію резиденції Д. Трампа у Флориді громадянки Китаю з досить підозрілим багажем (двома паспортами, чотирма мобільними телефонами і флеш-накопичувачем зі шкідливими програмами). Жінці пред’явили звинувачення в неправдивих свідченнях і незаконному проникненні на територію, що охороняється. Офіційні джерела не пов’язують відставку Аллеса саме з цим випадком, але його фото свідчить, що прощальна відзнака за “чудову роботу” його не дуже тішить…   

Україна

Чи будуть зміни після виборів?

Зараз багато політтехнологів та аналітиків висловлюють свою думку стосовно наступних дебатів претендентів на посаду президента і про те, які наслідки для країни може мати можлива зміна влади. Зокрема, політолог Валентин Гладких зазначив, що дебати в країнах, де є електоральна демократія, використовуються кандидатами для своїх електоральних цілей: є можливість поспілкуватися з прихильниками, звернутися до нейтральних виборців, але заручитись підтримкою опонентного електорату на дебатах не вдасться. У цивілізованих країнах дебати — це шоу, на яких апелюють до емоцій. У форматі наукової конференції, на думку В. Гладкого, нікого зацікавити і переконати не вийде. Також він не погодився з твердженнями тих, котрі прогнозують повний колапс країни у випадку, якщо чинний президент таки залишить свій пост. В. Гладкий вважає, що ні ділова активність, ні поставки нам озброєння, ні ситуація в банках і на біржах від цього не зміняться, як і не настане суттєвих змін на лінії протистояння на Донбасі.

Відмашка для казнокрадів

Міністр інфраструктури Володимир  Омелян може перевести подих (принаймні на певний час, адже динаміка і головне – передбачуваність  змін у нашій країні не дає змоги почуватися цілком спокійно). Солом’янський районний суд Києва зняв арешт з його гаража у Львові, квартири в Києві і автомобіля BMW.П ідстава – закриття кримінального провадження за звинуваченням у незаконному збагаченні. Про це суд попросила САП, а її глава Назар Холодницький, під яким самим добряче хитається службове крісло у зв’язку численними претензіями, що лунають всередині країни і з-за кордону, заявив про припинення слідства у цій та інших справах, як здалося, з відчуттям полегкості від звільнення від осоружної ноші. Тепер, фактично, всім хапугам, хабарникам і казнокрадам дана відмашка прапорцем: “Збагачуйтеся, як хочете і можете і нічого не бійтеся”. Втім, щодо самого В.Омеляна ще розглядатиметься справа в частині декларування недостовірної інформації.

Ситуація в ЗСУ – висновки невтішні

За результатами анонімного опитування одного з республіканських видань можна зробити висновок про становище в ЗСУ, так би мовити, зсередини. Респонденти, зокрема, відзначають, що для тямущих офіцерів нині є більше можливостей піти на підвищення завдяки тим, хто звільняється. Однак водночас відзначається, що нібито істотне покращення умов військової служби — це мильна бульбашка, яку роздули в Міноборони та Генштабі. Якщо влада в країні, яка воює, оцінює працю військового в 15–20 тис. грн, порівнюючи його зарплату із зарплатою продавця або вантажника, то це просто подачка, щоб не плакали. З урахуванням психічного та фізичного навантаження і ризику для життя це – не гроші. Далеким від вирішення також  лишається питання з житлом. Ще одна з причин плинності кадрів — ставлення до підлеглих. Якщо їх  вважатимуть за людей, а не сприйматимуть як «особовий склад», то стане набагато краще.

Тернопіль

Що віртуальне, а що – реальне

Патріотичне і свідоме Тернопілля в першому турі президентських  виборів проголосувало принаймні так, що його очільнику, на відміну від деяких його колег у інших областях, наразі ще можна не квапитися забирати зі службового кабінету особисті й дорогі серцю речі. Загальний же результат голосування в усій країні зовсім не виключає такого екстренного збирання уже в недалекій перспективі. Щоб оту перспективу відсунути якнайдалі, своє авторитетне слово промовили відомі й публічні особи. Один з них, депутат пропрезидентської фракції, одразу відзначив оті самі високу свідомість і патріотизм Тернопільщини, які завжди стояли на найвищому рівні в країні. Однак далі тон його висловлювань дещо змінився: шановний депутат порівняв вибори із “загальнонаціональним протистоянням проти недоліків, які є у влади”. Стулити докупи патріотизм і протистояння недолікам пересічному обивателю може бути й важкувато, отож на поміч прийшла висока духовна особа, яка закликала українців бути свідомими і “відрізняти правду від фейку, віртуальне від реального”. Залишається зрозуміти, що є більш віртуальним, а що – реальним: 16% підтримки чинного гаранта чи фактично вся решта – проти нього?

Ігор Дуда