Порушення на дільницях у Тернополі виявили представники різних політичних партій. Це і невчасно опломбовані урни, і нерозвішані плакати з прізвищами кандидатів та інші факти, повідомляє ІНТБ.

Так, представник «За Україну» Тарас Юрик заявив, що в ряді бюлетенів, особливо «мажоритарних», є помилки. Сергій Тарашевський з «Єдиного центру» повідомив, що інформація про партії та кандидатів некоректно розміщена.

–        Є приклади, коли перших три кандидати на плакаті видно, а інші два – вже за одвірком. Це певного роду неповага до тих кандидатів, кого ми представляємо на дільницях, – зазначив Тарашевський.

Виявили політики й інші порушення. Так, на ДВК №39 звернули увагу на підозрілого чоловіка, котрий здійснював контроль за волевиявленням виборців.

На ДВК №42 виявили, що багато людей, особливо похилого віку, приходять на виборну дільницю із записками, в яких зазначено, за кого саме треба голосувати.

–        Усі ті записки з одним почерком. І ми вважаємо, що це фальсифікації, що це спланована акція, – зазначила голова ТОО «Фронт змін» Любов Гринчишин.

Також представники однієї з політичних партій помітили порушення в самому процесі голосування: люди у бюлетенях замість звичайних галочок ставили різні знаки. Найбільше таких ситуацій вони зафіксували у районах, де на виборних дільницях зареєстровано менше людей.

–        Практично кожній людині, яка працює в державних установах – це освітяни, лікарі, медики – доведений план по голосуванню. Невиконання плану означає для них звільнення з роботи. І тому в районах, наприклад, медики у квадратиках проти партії влади чи її кандидатів мають поставити букву «М», освітяни – букву «О», працівники бібліотек і будинків культури будуть – «К», – зазначив представник «Свободи» Олег Сиротюк.

Політики кажуть, що такий спосіб впливу на процес голосування був успішно випробуваний під час попередніх виборів.

За інф. ІНТБ