Половина українських дітей мало спілкується зі своїми батьками і воліє не ділитися з ними своїми проблемами.

Про це свідчить соціологічне опитування, проведене Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка.

Згідно з результатами опитування, які публікує газета “Дзеркало тижня. Україна”, 50% опитаних дітей спілкуються з батьками мало, причому у вихідні дні набагато менше, ніж у будні. З чого можна зробити висновок, що основною своєю функцією батьки бачать не стільки виховну (про що дитина думає, чим живе, з ким спілкується і як витрачає гроші), скільки контролюючу (де був, яку оцінку отримав і т.д.).

При цьому 20% батьків, за словами дітей, не знають, де вони бувають після закінчення уроків, а понад 30% не знають правду про оцінки (чим старша дитина, тим менше батьки знають про неї).

На питання “Чи знають батьки про те, які проблеми тебе хвилюють?” понад 50% дітей відповіли: “Знають або погано, або не знають зовсім”.

Єдине, що батьки добре знають про свою дитину, це про її здоров’я – про це говорять понад 90% дітей.

При цьому лише 50% дітей називають спорт і активні заняття своїм основним хобі.
Найменш реалізоване, на думку самих дітей, їх право бути почутими. Варіант відповіді “Моя точка зору нікого не цікавить” вибрали 15%. При цьому відсоток дітей, що обрали таку відповідь вищий у школі (до 20%), ніж у родині (чим старша дитина, тим менше до неї прислухаються).

Незважаючи на це, довіра до батьківських слів найвища: майже 90% дітей найнадійнішим джерелом інформації вважають батьків. Газетам довіряють 76% дітей.
Майже 40% дітей критично оцінюють статки своєї родини. З цієї точки зору 30% взагалі не хотіли б жити так, як живуть їхні батьки.

Зате духовно наслідувати приклад батьків готові 75% дітей.

Батьки ж оцінюють матеріальний стан і відносини в родині удвічі краще, ніж їхні діти.