На вході у “Перемогу” стояли озброєні націоналісти увечері 5 квітня. Глядачі заходили у зал голосно вимовляючи: “Слава Україні, героям Слава!”.

На презентації документального фільму режисера із Донецька Віталія Загоруйка, яка відбулась 5 квітня, зібрався повний зал. Подивитись фільм “Служба безпеки ОУН. Зачинені двері” прийшли молоді, а також літні люди. Самого режисера перед показом зал зустрів бурхливими оплесками, – повідомляє “20 хвилин”.

Це третій фільм з циклу. Зйомки проходили у Західній Україні. Асистентом режисера був львів’янин Любомир Горбач. Він розповідає, що спочатку фільм був задуманий в трьох частинах.

– Політика попереднього президента підтримувала такого роду фільми і давала замовлення телеканалам на зйомку, – каже чоловік. – Потім до влади прийшла Партія регіонів і спонсорувати наш третій фільм не захотіли. Цей фільм був довго у проекті, і ось недавно Віталій знайшов спонсорів — ми завершили його.

Сам режисер розповідає, що бюджет був невеликий, адже його довелось збирати своїми силами. До роботи долучили акторів, але це все аматори зі Львова, члени “Товариства пошуку жертв війни”. Всі атрибути — форму, зброю — збирали саме вони.

– Любомир, як голова цієї організації, допомагав мені у постановці, – каже режисер Віталій Загоруйко. – Використовували акторську гру для того, щоб глядач міг краще уявити історію. Адже самих зйомок з цих дій залишилось мало. Самі розумієте – це тотальна війна і там було не до відеозйомки. А будувати весь фільм на діалогах було б нудно.

Щоб відтворити події, знімальна група виїжджала на місця, наближені до тих, де проходили бої. Атрибути вони підбирали за старими світлинами.

– Грати в такому фільмі дуже цікаво, бо у нас є можливість відтворити історію. Це не першій мій досвід, – каже актор Павло Карачевський. – Коли знімали сцену “напад на Хрущова”, то виїжджали на хутір, приблизно до того місця, де все відбувалось насправді. Умови там повністю відповідали тому часу. На деяких місцях зйомки доводиться жити по декілька днів.

По завершенню фільму у залі протягом п’яти хвилин не завершувались оплески. Потім режисер зі своєю групою спілкувався з глядачами.

До слова, у мережі Youtube можна вільно переглянути не тільки трейлер до фільму, а й саму стрічку — вона там розбита на три частини по 18 хвилин кожна. Знайти її можна, задавши у вікні пошуку назву “Служба безпеки ОУН. Зачинені двері”.