Найбільші політичні сили України втрачають підтримку виборців, при цьому росте кількість людей, що не підтримують ні одну з існуючих партій.

.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Міжнародною організацією виборчих систем (IFES) разом з Київським міжнародним інститутом соціології, пише Острів.

Зокрема, Партія регіонів за рік, станом на липень 2011 року, втратила 10,3% підтримки – сьогодні бачать у ній виразника своїх поглядів і інтересів 17,5% опитаних. Автори дослідження констатують, що підтримка ПР усе ще найбільш висока на сході і півдні України (по 25%), однак і тут вона демонструє істотне зниження в порівнянні з торішніми показниками (40% і 54% відповідно).

Знизився також рейтинг “Батьківщини” Юлії Тимошенко – тепер він майже дорівнює рейтингові “Фронту змін”, який за рік виріс у три рази – з 3,7% до 9,6% (у “Батьківщини” у липні соціологи зафіксували 10%).

Набрала очки й Комуністична партія – до 4,3%.

Зате упала в рейтингу “Сильна Україна” Сергія Тігіпка – з 8 до 2,1%.

Показник “Свободи” залишився незмінним на рівні 2,6%.

2% респондентів висловилися за партію УДАР Віталія Кличка.

36% учасників опитування не підтримують ні одну з зазначених партій.

Опитування проводилося 16-30 липня 2011 року по всій Україні. У ньому взяли участь 1515 чоловік. Похибка вибірки – +/- 2,52%.

Експрес online