Кількість жертв кишкової палички E.coli сягла 17 людей. Хвороба розповсюджується по світу: надійшла інформація про кілька випадків захворювання в США. Джерело спалаху поки офіційно не встановлено, але вчені вважають, що хвороба прийшла саме з Німеччини: майже всі хворі недавно відвідували цю країну.
.
У ніч на п’ятницю помер 17-й інфікований новим штамом кишкової палички E.coli. Експерти в області охорони здоров’я вважають, що нова інфекція може стати най смертоноснішою за всю історію людства, передає Reuters.
Офіційно джерело хвороби залишається невідомим. Експерти цілодобово працюють над тим, щоб встановити, звідки саме стала поширюватися інфекція. Раніше вважалося, що інфекція родом з Іспанії, звідки імпортувалися заражені огірки.
Однак тепер експерти схильні вважати, що джерело спалаху знаходиться на території Німеччини. Зараз в цій країні зареєстровано понад півтори тисячі хворих.
«Ми, безумовно, можемо говорити про епідемію, – сказав німецькому телеканалу ZDF професор Клаус Старк з Інституту інфекційних хвороб ім. Роберта Коха в Німеччині. – Ми не очікували і ніколи не спостерігали раніше в Німеччині появи такого великого числа захворювань». Окрім Німеччини на даний момент випадки захворювання зафіксовані в Австрії, Данії, Франції, Нідерландах, Норвегії, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Чехії та Великобританії. З симптомами кишкової палички E.coli госпіталізований другий пацієнт у Польщі, повідомляє в п’ятницю польське радіо. Раніше інфекція була діагностована у громадянки Польщі, що постійно проживає в Німеччині.
Хвороба дісталася і Сполучених Штатів: там виявлено три випадки захворювання. Майже всі інфіковані нещодавно побували в Німеччині.
Багато хворих госпіталізовані, деякі з них потребують інтенсивної терапії у зв’язку з ускладненнями на нирки. Доктор Роберт Таукса, лікар по внутрішніх органах і інфекціоніст-епідеміолог з Центру з контролю і профілактики захворювань, що в даний час працює з німецькими фахівцями охорони здоров’я, назвав новий штам самим смертоносним. За його словами, у боротьбі з E.coli марні антибіотики.
Тим часом влада країн розбираються між собою, хто винен в події. В Іспанії настав «фермерська криза»: хлібороби повідомили, що терплять збитки на суму 200 млн євро в тиждень, що може залишити без роботи 70 тисяч чоловік.
Прем’єр-міністр Іспанії заявив, що Німеччина “повинна розуміти, що несе відповідальність за інші держави Євросоюзу».
Втім, Німеччина й не відмовляється від відповідальності. Канцлер країни Ангела Меркель висловила іспанському президенту жаль з приводу шкоди, завданої фермерам. Як сказано в заяві президентської адміністрації Іспанії, Німеччина буде вирішувати, як компенсувати фермерам збитки.
Інфекційна спалах став причиною наростання напруженості торговельних відносин між Євросоюзом і Росією, яка заборонила імпорт рослинної сировини з Європи.
«З сьогоднішнього ранку набуде чинності заборона на ввезення з країн ЄС свіжих овочів. Свіжі овочі, вироблені в цих країнах, будуть вилучатися з обігу на всій території Росії, – заявив у четвер глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко. Єврокомісія виступила проти цього мораторію. «Закликаємо Росію негайно відмовитися від свого рішення», – йдеться в заяві Єврокомісії.
За даними Євросоюзу, країни ЄС імпортували в Росію торік овочі на суму 594 млн євро, в той час експорт з Росії до Європи склав усього лише 29 млн євро.
У Польщі, яка разом з Францією і Німеччиною є одним з найбільших експортерів в Європі фруктів і овочів у Росію, назвали стурбованість Москви перебільшеною. А в Нідерландах, найбільшому виробнику салатів і помідорів, відзначили, що цей крок завдасть серйозного удару економіці країни.
Щодо України, то влада поки що не вжила жодних заходів з обмеження імпорту овочів і фруктів з регіонів, вражених вірусом. Інформації про походження продуктів на полицях магазинів та базарних прилавках – жодної.
за матеріалами іноземної преси