Обрізають дерева у деяких районах міста, щоб омолодити їх, розповідають в управлінні ЖКГ міськради. Утім, деякі тернополяни вважають, що це неестетично.


У редакцію газети “20 хвилин” звертаються тернополяни зі скаргами на те, що у Cтарому Парку та на вул. 15 Квітня обрізають дерева.

– Це просто якісь вандали. Та після тієї обрізки один стовбур залишається, – скаржиться тернополянка, яка живе поблизу Старого Парку, Анна Пелихата. – Коли ж це дерево виросте, щоб знову бути красивим!

Після такої обрізки дерево знову стане гарним з час до двох років, розповідають у відділі екологічної безпеки управління ЖКГ.

– Згідно з правилами утримання зелених насаджень, є різні види обрізки: санітарна, омолоджувальна та формувальна, – говорить начальник відділу екологічної безпеки управління ЖКГ Людмила Гринчишина. – Зараз у Старому Парку проводять саме омолоджувальну обрізку. При такій процедурі повністю обрізають крону.

Зазвичай таку обрізку роблять в осінньо-зимовий період. Але обрізати повністю всю крону можна лише деяким видам дерев – таким, що швидко ростуть.

– Це, наприклад, тополі, клени, ясени, каштани, липи, – каже пані Гринчишина. – Цим видам обрізка йде лише на користь. Тополі можуть активно рости та розвиватись навіть коли їх обрізати повністю і залишити лише один пень.

У перші місяці після обрізки дерева і справді можуть виглядати не дуже естетично, дехто навіть може подумати, що дерево знищили, погоджується начальник відділу, але насправді обрізка піде лише на користь.

– Якщо ж дерево після такої процедури засохне, то це не через обрізку, – запевняє Людмила Гринчишина. – Швидше за все, дерево просто вже прожило своє життя, пише 20 хвилин