Народний депутат України Василь Деревляний звернувся до прокурора Тернопільської області з депутатським зверненням щодо долі Тернопільського аеропорту та значної суми коштів, що мали потрапити до місцевого бюджету…

.

У 2007 році Львівський апеляційний господарський суд розглядав апеляційну скаргу ПП „СЦ-Сервіс-Центр Стрий” на рішення господарського суду Тернопільської області від 21.09.2006 року у справі №1/151-3079, яким за позовом РВ ФДМУ України в Тернопільській області розірвано договір купівлі-продажу Тернопільського аеропорту від 09.06.2006 року і стягнуто з відповідача неустойку в сумі 5 млн. 401 тисяча гривень.

Повертаючись до подій 5-річної давнини, ще за каденції голови Тернопільської облради Анатолія Жукінського, фірма ПП «Сервіс-центр-Стрий», співвласником якої є австрієць Крістіан Чернер, у січні 2006 року купила на аукціоні аеропорт (без зміни цільового призначення), що належить Тернопільській облраді. Проте пан Чернер не заплатив за нього і через рік подав документи на зміну цільового призначення, щоб на 165 га землі побудувати котеджі. За неофіційною інформацією, він був підставною особою. Нібито за ним стояла фігура скандально відомого будівельника Тернопільської області Зіновія Щепановського. Проте тоді провернути аферу з аеропортом не вдалося. Свого часу облрада V-го скликання домоглася того, що господарський суд області за позовом РВ ФДМУ розірвав договір купівлі-продажу аеропорту і наказав Чернеру сплатити 5 млн. 401 тисячу гривень неустойки, що становить 20% від суми, за яку було продано летовище – 32 млн. грн. Львівський апеляційний господарський суд своїм рішенням залишив рішення господарського суду Тернопільської області без змін. Таким чином, Тернопільський аеропорт залишився у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, а ПП „СЦ-Сервіс-Центр Стрий” зобов’язане було сплатити неустойку у вищезазначеній сумі. Ці кошти повинні були надійти у бюджет Тернопільської області. Очевидно, що ані на наступний день, ані через рік одразу вся сума коштів до бюджету не потрапила.

Враховуючи вищенаведене, керуючись Законом України «Про статус народного депутата України», Василь Деревляний 21 липня звернувся до прокуратури області з вимогою «перевірити, чи сплатило ПП „СЦ-Сервіс-Центр Стрий” неустойку в сумі 5 млн. 401 тис .грн., чи надійшли ці кошти до бюджету Тернопільської області і на які цілі обласною радою вони були використані».

При цьому нардеп нагадує, що свого часу, будучи головою комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, нині діючий мер Тернополя Сергій Надал також активно піарився на темі аеропорту та «годував» обіцянками тернополян. Результат бездіяльності та пустих балачок не заставив себе чекати: сьогодні ж, за даними Управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі, найбільшим боржником є власність обласної ради – підприємство «Тернопільавіаавтотранс». Його борг становить 393 тисячі гривень.

Номер один