У вівторок громадськість зібралася в Києві під Верховною радою на акцію протесту проти прийняття мовного законопроекту Колесніченка-Ківалова. Тисячі активістів з усієї України прийшли відстояти українську мову. Незважаючи на те, що більшість у парламенті у першому читанні таки  прийняла мовний законопроект, громадськість продовжила акцію протесту.

Громадсько-політичний діяч Валентин Наливайченко, виступаючи під час акції, наголосив: «Мовні ініціативи Партії регіонів ­­– це антиукраїнська політика, яка не має нічого спільного з захистом мовних прав громадян. Це злочинна політика банкротів, які хочуть утриматись при владі навіть ціною розколу і знищення самої країни».

Політик підкреслив – режим злодіїв та українофобів прагне повністю узурпували владу в країні. Єдине, що їм ще заважає – це українці ­– люди, які люблять свою країну та відчувають себе її громадянами і господарями.

«Їм не потрібні українці, громадяни, їм потрібна тільки дешева і безправна робоча сила, яка ніколи не зможе притягти їх до звіту. Їм не потрібна Україна, їм потрібна територія для надприбутків та експлуатації. Саме тому вони хочуть добити українську мову, бо це означає знищити український народ – національну гідність та єдність людей, які ніколи не погодяться бути рабами на батьківській землі», – переконаний Наливайченко.

Він додав – голосування за законопроект Колесніченка є антиконституційним, спрямованим проти України та її незалежності. А депутати, які проголосували за цей закон – це поіменний список п’ятої колони. Вони відповідатимуть перед законом. Усі антинародні ріщення цієї влади будуть скасовані. Усі, хто вчинили злочини проти України – нестимуть заслужене покарання.

«Гарантія цього – те, що ми вийшли сьогодні на захист своєї мови і свої країни. Гарантія цього – те, що завтра нас буде значно більше. Гарантія цього – те, що українці більше не віддадуть жодного свого голосу за партію регіонів ­– партію злодіїв та українофобів. Захистимо мову – захистимо Україну!», – наголосив Наливайченко.