У понеділок на традиційній зустрічі із міським головою журналісти дорікнули меру, що комунальне майно у Тернополі здається  в оренду за низькими цінами. Мовляв, офіс у центральній частині міста пропонується за 500-600 гривень на місяць.

Сергій Надал виправдовується, що оціночну вартість робить не міська рада, а спеціальні експерти, котрі мають на це відповідну ліцензію. Крім того, між офісами є різниця: є приміщення, які перебувають у нормальному стані, а є такі, що потребують ремонту. Також враховується і цінова політика на ринку нерухомості.

– Це не ціни, які ми хочемо, чи не хочемо ставити. У минулому році була спроба по освіті і охороні здоров’я нав’язати ціну, змусити примусово збільшити її. Це призвело до того, що частина орендарів просто відмовилися від оренди, а частина шкіл і закладів охорони здоров’я кілька місяців не отримували орендної плати і від цього тільки втратили.  Є реальна ціна оренди. Якщо ми поставимо вище, то можемо взагалі нічого не отримати. По-друге, оренда і приватизація йдуть на конкурсній основі: хто дасть більшу ціну, той і виграє, – пояснив очільник Тернополя.

До слова, середня вартість квадратного метра приватизованих приміщень за 2011 рік становила 2882 гривні. У порівнянні з 2010 роком вона зросла в 1,4 рази. В тому числі, в 2,4 рази зросла середня вартість одного квадратного метра приватизованих приміщень шляхом продажу на аукціоні. У 2011 вона становила – 3241 гривень, а у 2010 – 1300 грн.

Загалом у 2012 році міська рада сподівається отримати від приватизації не менше 7 мільйонів гривень.