Безпрецедентна подія трапилась у тернополі на вулиці Протасевича, неподалік від зупинки громадського транспорту на Збаразькому повороті. Серед білого дня на очах у перехожих жінка зі всієї сили вдарила порожньою пляшкою пенсіонера по голові. Від удару чоловік знепритомнів та впав із закривавленою головою просто на асфальт. Нападниця навіть не здригнулася від вигляду крові, вона швидко обнишпорила кишені непритомного чоловіка. Випадкові перехожі були просто шоковані від побаченого та, здійнявши крик, одразу викликали «швидку» та міліцію.

Нападники побачили у жертви не одну сотню гривень

Як повідомила газеті “Номер один” інспектор Тернопільського міського відділу міліції Галина Гуменюк, близько опів на дев’яту вечора 60-річний пенсіонер вирішив зайти до кафе, яке знаходиться неподалік від зупинки громадського транспорту. Саме у цей час надійшли його знайомі: 45-річний чоловік та 45-річна жінка. Останні того дня не мали за що випити, а відтак вже кілька годин шукали «спонсора». І як тільки вони з’ясували, що пенсіонер має при собі не одну сотню гривень, оскільки нещодавно отримав пенсію, відразу ж «розкрутили» його на пляшку оковитої. Коли горілку було випито до останньої краплі, чоловік та жінка прагнули продовження «бенкету», і у захмелілого зловмисника виник намір запросити пенсіонера до себе «у гості» та продовжити пиятику вже у квартирі. А тоді, коли він буде під впливом алкоголю і не буде пам’ятати всіх подій, забрати всі гроші, що залишаться. Однак «спонсор» категорично відмовився купувати для них ще спиртного за свої кревні гроші, не хотів продовжувати пиячити. Відтак він вийшов із кафе та прямував дорогою додому. Проте слідом за ним вийшли і двоє його знайомих. Зловмисники продовжували вмовляти «спонсора», щоб той зайшов до них «на гостину». Вмовляння перейшло у словесну перепалку на підвищених тонах, категоричні фрази, які слово по слові переросли у шарпанину між потерпілим та нав’язливими приятелями.

Тим часом невдоволена жінка для підсилення «переконання» непохитного потерпілого схопила порожню пляшку від горілки та, довго не роздумуючи, зі всієї сили вдарила пенсіонера по голові просто на очах у перехожих. Чоловік, знепритомнівши, впав на асфальт. Нападниця тим часом швидко обнишпорила його кишені та, поцупивши близько 700 гривень, разом зі спільником зникла з місця злочину.

За цим фактом правоохоронці порушили кримінальну справу за ст. 186 (розбій) Кримінального кодексу України.

“Полювання” на пенсіонерів

Правоохоронці звертаються до людей літнього віку бути обережними. Сьогодні беззахисних пенсіонерів грабують на вулицях, видурюють від них припасені “на смерть” гроші розмаїті “цілительки”, псевдо-працівниці соцзабезів та інші аферисти.

– Незважаючи на застереження, завжди хтось потрапляє на «гачок» аферистів, – констатує Галина Гуменюк. – Найбільш модним сьогодні у шахраїв є образ соцпрацівника з чесним поглядом і дбайливими інтонаціями в голосі. Іноді в такій справі задіяні дві або навіть три людини. Схема обробки проста. Наприклад, стукають у квартиру, в основному до літніх людей. Кажуть, що нібито в країні проходить перерахунок купюр, пропонують записати їх номери у спеціальний блокнот. Аферисти обіцяють людям, що при перерахунку купюр вони будуть враховані. Нічого не підозрюючи, пенсіонери віддають свої заощадження в руки чужинців, ті нібито записують номери банкнот, після чого гроші повертають. Тільки це вже не гроші, а так звана «лялька» – нарізаний папір у вигляді пачки грошей. Робиться все дуже швидко – жертва навіть не встигає збагнути, що ж сталося.

Поряд із традиційними махінаціями (підкидання гаманця або гри в «наперстки»), які, як і раніше, використовують підприємливі злочинці, сьогодні можна виділити і порівняно нові: продаж сумнівних товарів за «космічною» ціною, дзвінок з проханням врятувати родича від тюрми або збір грошей на уявну операцію тощо.

– Існує кілька простих порад, щоб не стати жертвою злочинців, – радить Галина Гуменюк. – Не потрібно впускати в будинок чи квартиру незнайомих людей, ким би вони не називалися. Вимагати у них пред’явити документи чи вказати службовий телефон, за яким слід передзвонити і дізнатися про мету візиту. Такі заходи безпеки, швидше за все, злякають шахраїв, а справжній “соцзабезівець” чи “жеківець” не образиться. Також не слід заводити розмову з незнайомцями, якими би вони ворожками, ясновидицями чи цілительками не представлялися. Стареньким не варто особливо розголошувати той факт, що хтось із їх рідні перебуває за кордоном та надсилає їм грошові перекази, або ж вести розмови в громадському транспорті чи багатолюдному місці про розміри пенсії, час її отримання, оскільки невідомо які «доброзичливці» ошиваються навколо. Запам’ятайте: надмірна довірливість – перший ворог, який працює на руку шахраям. У багатьох випадках величезних втрат могло б не бути, якби сама жертва проявила хоча б трохи обережності.