.

З 29 червня стартувала додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання. На неї в області зареєструвалось 47 осіб. Першу категорію складають учасники, які з поважних причин не змогли пройти ЗНО під час основної сесії. Вони тестуватимуться на базі Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти. Інша категорія – особи, які перебувають у місцях позбавлення волі.

.

На проходження ЗНО зареєструвалось семеро ув’язнених Бережанської виправної колонії. Вони проходитимуть тестування на базі місця відбування покарання.

Цього року на Тернопільщині тести здавало понад сім тисяч абітурієнтів. Це практично 92% зареєстрованих. Найбільше учасників взяли участь у тестуванні з української мови. Також у рейтингу найпопулярніших предметів – історія України та математика. Найменше учасників було на тестуванні з іноземних мова, зокрема, російської та іспанської. Щодо тестування з російської мови, то у ньому взяли участь всього 52% зареєстрованих учасників.

– Перші тестування цього року показали, що учасники були дещо дезорієнтовані. Частина з них не мали необхідних документів, стверджуючи, що вони не знали про необхідність їх пред’явлення. Такі учасники до ЗНО не допускалися, – розповів заступник директора з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк. – На персональних сторінках кожного абітурієнта є персональні результати тестування з української мови і літератури, іноземної мови, російської мови і математики, з біології й історії України. Днями мають з’явитися результати з фізики, хімії і географії. Ці предмети учасники здавали останніми.

Однак, незважаючи на високі показники, абітурієнти все ж таки подають апеляції.

– Апеляція буває двох видів: щодо процедури проведення тестування та щодо результатів тестування. Стосовно першої категорії, то таких апеляцій не було. Подано заяви щодо результатів тестування, однак їх кількість нам не відома, так як вони подаються напряму в Український центр оцінювання якості знань та освіти. Цікаво, що апеляції подають як на той результат, який є незадовільний (менше 124 балів), так і подаються апеляційні заяви, коли результат 180 і більше балів. Абітурієнти вважають, що вони достойні мати і вищі результати, – додав Юрій Шайнюк.

Двом абітурієнтам цього року не вдалося пройти зовнішнє незалежне оцінювання. Один на тестах з історії списував, а інший на тестах з української мови і літератури користувався мобільним телефоном. В результаті учасників ЗНО було вилучено з аудиторії.

Зоряна Гарасимів, “Номер один”