Деревце ялини чи сосни на Тернопільщині коштує від 35 грн. Придбати новорічну красуню можна ще з 1 грудня – її продають у лісових господарствах, повідомляє “20 хвилин”.

Вартість деревця залежить від його розміру. Так, за ялинку до 1,5 м потрібно заплатити 35 грн, від 1,5 м до 2 м – 50 грн, більше 2 м – 70 грн і так далі – чим більше деревце, тим вища ціна.

– У новорічний сезон державні підприємства лісового господарства планують реалізувати 12-15 тисяч ялинок та сосен, – розповідає заступник начальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Гуменюк. – Таку кількість запланували, зважаючи на продані торік 10 тис. дерев. На плантації маємо більше 100 тис. штук.

Електронний чіп – на кожному дереві

Новинкою цього сезону стане те, що кожне підготовлене до продажу деревце озброять, окрім уже звичного тавра, електронним чіпом. Завдяки цьому можна буде взнати і про законність продажу деревця, і про місце, звідкіля його привезли – з якого воно лісгоспу або лісництва, сорт і якість. Сам чіп прикріплений таким чином, що зняти його без пошкодження неможливо. Наявність чіпу на вартість деревця не впливає, адже коштує такий чіп трохи більше гривні.

– Кожна ялинка матиме електронний чіп з індивідуальним кілька значним номером, – продовжує Ігор Гуменюк. – Кожен номер – занесений у базу даних. У ній в режимі он-лайн, увівши номер чіпу, можна перевірити всі «атрибути» придбаного новорічного деревця. Тобто кожен покупець у будь-який час може з’ясувати потрібну інформацію.

Ялинки продаватимуть на ярмарках

Передноворічні ярмарки для продажу ялинок проведуть практично у кожному районі міста. Місць із продажем відповідно побільшає, адже на ринок вийдуть і приватні підприємці. На їхніх ялинках, придбаних у лісовому господарстві, також будуть чіпи.

– У передноворічний період організовані рейдові групи з працівників правоохоронних органів, економічної інспекції та лісової охорони, – каже пан Гуменюк. – Вони будуть проводити рейди лісовими ділянками, особливо у наближених до населених пунктів.

А на контрольних постах Державтоінспекції перевірятимуть транспорт на законність перевезення новорічних дерев.

– Цьогоріч зросла вдвічі і сума штрафу за незаконно зрубане деревце, – продовжує Ігор Гуменюк. – Оплачуючи і збитки, і штраф, ялинка браконьєру може обійтись у кількасот гривень.

Незаконно зрубана ялинка може обійтись дорожче

Цьогоріч мінімальний розмір штрафу за незаконно зрубану ялинку становить 274 грн, а максимальний – 1753.

Про це сказав голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Сівець, повідомляє прес-служба відомства. За його словами, не варто забувати, що законодавство передбачає і кримінальну відповідальність за заподіяння шкоди лісу. Торік, за його словами, зі 100% складених протоколів кримінальну справу порушили у середньому в 30% випадків.

За інформацією прес-служби відомства, за одне незаконно зрубане дерево діаметром до 10 сантиметрів доведеться заплатити 189 грн, від 10,1 до 14 см – 333 грн, від 14 до 18 см – 854 грн, від 18,1 до 22 см – 1753 грн. Крім цього, законодавством передбачено штраф у розмірі від 5 до10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а для посадової особи – від 7 до 12.