Більшість ВІЛ-інфікованих на Тернопільщині – це молодь віком від 15 до 29 років. Про це повідомив начальник головного управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Михайло Буртняк, передає ІНТБ.

За його словами, зареєстровані випадки захворювання не лише серед представників груп ризику, але й серед загального населення, а саме – серед вагітних та потенційних донорів.

ВІЛ-інфекції медики реєстрували не лише в Тернополі, а й у багатьох районах області. Серед них: Бережанський, Бучацький, Борщівський, Гусятинський, Збаразький, Зборівський, Козівський, Чортківський та Шумський. Для того, щоб стати інфікованим, не обов’язково бути в традиційній групі ризику, каже Михайло Буртняк. Раніше на Тернопіллі ВІЛ-інфекція найчастіше передавалася через кров. Останнім часом СНІД поширюється статевим шляхом.

Як повідомив начальник головного управління охорони здоров’я, впродовж 2010 року на Тернопільщині народилося 8 дітей від ВІЛ-інфікованих жінок.

Щороку 1 грудня відзначають Всесвітній День профілактики та боротьби зі СНІДом. Щодня у світі близько 16 тисяч людей заражаються ВІЛ-інфекцією. В Україні щодня інфікується 38 осіб, з них помирає – 8. ВІЛ-СНІД за своїм впливом на людське суспільство аналогів немає, запевняють фахівці.