52 випадки зараження штамом «Дельта» вперше лабораторно підтверджено на Тернопільщині.

Про це повідомила головна державна санітарна лікарка області Оксана Чайчук. Діагностували новий штам за допомогою спеціальних тест-систем.

Симптоми при зараженні штамом «Дельта» різняться. Найпоширенішими вважаються лихоманка, головний біль, біль в горлі і нежить. Кашель і втрата нюху або смаку трапляється рідше.

«Спеціалістами лабораторії особливо небезпечних інфекцій проведено дослідження біоматеріалу за допомогою тест-системи для визначення наявності 8 мутацій коронавірусу SARS-CoV-2. Було виявлено у 94 позитивних зразках 52 випадки штаму коронавірусу «Дельта». Учора з референс-лабораторії отримано позитивні результати тестування зразків біоматеріалу та підтверджено штам коронавірусу «Дельта». Ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби у випадку зараження штамом «Дельта» набагато вища, якщо людина не вакцинована».

Зараження штамом «Дельта» може призвести до порушення слуху, шлунково-кишкових проблем, утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин. Відтак жителів краю просять не зволікати з вакцинацією.