В числі пріоритетів обласної влади – розвиток, а швидше, відновлення тваринницької галузі. Як це оперативно зробити на тлі повної руїни тваринницьких ферм?

Свій «рецепт» швидкого «реанімування» знайшли в Шумському районі. При сприянні райдержадмінстрації добровільно-примусово дійшли згоди з провідними сільгоспвиробниками району про заключення договорів (так звана контрактація) з власниками селянських дворів.

Схема така: керівник господарства пропонує укласти з ним договір (контрактацію) власникам особистого селянського господарства на таких умовах: дядько зобов’язується утримувати на дорощуванні в господарстві тварину не менше 3-місячного віку, з дотриманням вимог годівлі для цієї вікової групи. Господарство,  по закінченню терміну утримання, має викупити і провести повний розрахунок на наступних умовах умовах: при першому огляді і визначення ваги теляті, оцінку провести по ціні за 1 кг. живої ваги, буде діяти на ринку в цей час. На початку лютого – це 18-19 грн. При зняті з контрактації по закінченні 3-го місячного терміну і визначенні ваги повний розрахунок провести: а) за згодоване молоко за останні 2 місяці дорощування (як мінімум -240 літрів) по ціні, яка складеться на цей час, б) за кінцеву живу вагу за 1 кг по ціні, яка також буде діяти на цей час. Далі досягнута домовленність з керівником ФГ «Івашенюків» про те, що він до початку літа проведе реконструкцію приміщень на 250 голів для вирощування кращих нетелів для парування і формування поголів’я корів. Ось туди і будуть господарства реалізовувати молодняк, отриманий  ними в результаті контрактації. Але питання – чи багато знайдеться газд, яким підійдуть запропоновані умови…