майбутня зірка переможець Фестивалю В. ЗарванськийУ Тернополі відбувся Перший європейський фестиваль-конкурс духовної пісні «Я там, де є благословення». Обирати найкращих журі довелось із майже дев’ятисот  хорових колективів, ансамблів та солістів з України, Грузії та Польщі.

.

–Ми не змогли надати перше місце в номінації «Хорові колективи». Дипломами другого ступеню ми нагородили хор «Глорія» і молодіжний хор «Осанна». Дипломом третього ступеню – молодіжний хор церкви Християн Віри Євангелівської. І дипломом лауреата дитячий хор «Цимборики» із села Великі Бірки. Дипломом другого ступеня нагороджений прекрасний, на мій погляд, жіночий колектив «Батумі». Дипломом третього ступеня – «Ізіон» і «Шикайна» – це колективи з Одеси і Тернополя, відповідно, – розповів начальник управління культури і мистецтв Олександр Смик.

Також, за його словами, на конкурсі було відкрито майбутню зірку вітчизняної естради.

–Для нас знахідкою став Вадим Зарванський – соліст вокальної студії «Перлинка». У хлопчини є дійсно голос. Це не ті чесані «Фабрика зірок», до яких ми звикли. Це хлопець, у якого є майбутнє, – додав Олександр Смик.

Вадим Зарванський і справді у свої тринадцять років мріє по велику сцену.

–Мені дуже сподобався цей конкурс, бо він духовний. Я співав пісню італійською мовою «Аве Маріє». Я почав співати ще у дитинстві, але буду продовжувати це робити і надалі. Моя мрія – стати народним артистом України, – зізнався юний співак.

Підсумовуючи дводенний фестиваль, міський голова Тернополя Сергій Надал висловив упевненість, що у нього є майбутнє.

–Я думаю, що фестиваль все-таки виправдав надії. Оскільки він проводиться вперше і незважаючи на це зголосилося 829 учасників і колективів – це все ж таки про щось говорить. Цього року ми почали лише з двох іноземних колективів, але, я впевнений, що на наступний рік їх буде набагато більше. Це розширить географію проведення цього фестивалю, розширить ту кількість країн, які захочуть до нас приїхати і стати учасником. Тепер цей фестиваль оголошений щорічним, – зазначив мер.

Зауважимо, що у номінації «Солісти» диплом третього ступеня отримав одесит Олександр Олександр, другого ступеня –тернополянка Зоряна Вовк. А переможцем стала львів’янка Софія Федина.

Адріана Макаренко

фото: 20 хвилин