Останньої неділі жовтня українці переходять на зимовий час. 28-го жовтня стрілки годинників переведуть на одну годину назад. Відтак жителі краю зможуть спати довше.

Будь-які зміни, що стосуються часового виміру, – стрес для організму, – стверджують лікарі. Особливо це стосується «жайворонків», тобто тих людей, що рано засинають і рано прокидаються.

«Організм людини – це складна система, що працює за звичними алгоритмами. І якщо ці алгоритми зазнають змін, організму доводиться перелаштовуватися. Для повної адаптації потрібен час, оскільки не всі функції можуть перелаштуватися безпроблемно. Тобто складніше переживають переведення годинників люди із хронічними захворюваннями, запальними процесами», – каже лікар сімейної медицини Олександр Франчук.

Лікарі радять жителям краю готуватися до переведення годинників завчасно, змінюючи розпорядок дня.

«Як мінімум за тиждень варто готуватися вразливим людям до переведення годинників. Ми рекомендуємо лягати спати на 10 хвилин пізніше і відповідно трохи пізніше прокидатися», – додає лікар.

Нагадаємо, Україна переводить годинники на зимовий час відповідно до постанови Кабінету міністрів від 13.05.96 №509 про порядок обчислення часу: “Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) із переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад”.

Софія Романська