Однією з візитних карток Тернополя стала автостоянка розбитих автомобілів при в’їзді в обласний центр зі сторони Кременця. Сотні транспортних засобів роками зберігаються на цьому арештмайданчику. Більшість з них не підлягають ремонту, тому забирати їх власники не поспішають. Позбутися автомобілів без дозволу останніх автоінспекція не має права. Свій резерв автостоянка уже вичерпала – для нових автомобілів тут уже немає місця. Якщо власники не заберуть свої транспортні засоби, зберігати нові надходження буде ніде, – пише газета “Номер один”.

.

– Раніше навколо Тернополя було побудовано ряд постів для забезпечення безпеки дорожнього руху, – пояснює старший інспектор ВДАІ УМВС України в Тернопільській області Микола Лецкалюк. – Вони контролювали рух при в’їзді та виїзді з міста. Біля даних постів були організовані невеличкі арештмайданчики. Там зберігалися автомобілі з перебитими номерними агрегатами, автоводії яких керували транспортним засобом у нетверезому стані, автомобілі після ДТП, які повертали власнику тільки після експертного висновку. Один з таких майданчиків був на вул. Бережанській, інший – при в’їзді в Тернопіль зі сторони Кременця. Тут завжди знаходились працівники автоінспекції та відповідальні за майданчик.

Згодом майданчик на вул. Бережанській ліквідували. Інший же мав зручне розташування, бо знаходиться на перетині доріг. До нього можна було дістатися як зі сторони Кременця та Ланівців, так і без проблем автомобіль можна доставити з Підволочиського напрямну, також транспортні засоби з Чортківського напрямку можна доставити та з об’їзної дороги. За кілька років даний штрафмайданчик перетворився на склад металобрухту, який, м’яко кажучи, одразу при в’їзді в місто псує враження про обласний центр.

Микола Лецкалюк погоджується, що картина при в’їзді у місто далеко не мальовнича. Гостей обласного центру зустрічають розбиті та обгорілі авто. До того ж, транспортним засобам на майданчику стає тісно. Кожного дня сюди доставляють нові автомобілі. Поміщати їх тут стає дедалі важче. Оскільки більшість авто ремонту не підлягають, забирати їх ніхто не поспішає. Натомість автоінспекція не має права позбутися транспортних засобів.

– Сьогодні на арештмайданчику знаходиться понад три сотні автомобілів, кілька сотень велосипедів, причепи, мопеди і навіть катери. Деякі транспортні засоби зберігаються тут і 6(!) років. Аби помістити всі автомобілі, їх доводиться складати у два поверхи. Тут знаходиться транспорт практично зі всіх найтрагічніших автокатастроф області. Є автомобіль, в якому під час аварії згоріли чотири людини. Автопригода сталася на об’їзній дорозі. Внаслідок зіткнення автомобіля «Mersedes» та вантажівки перший автомобіль разом з водієм та пасажирами згорів. Від більшості автомобілів залишився лише каркас, однак віддати їх на металолом без дозволу власника автоінспекція не має права. На арештмайданчику є багато автомобілів з перебитими номерними агрегатами. Повернути їх власнику можна тільки після рішення суду. Втім експлуатація такого автомобіля заборонена, – каже Микола Лецкалюк.

Обласне ДАІ звертається до власників, чиї транспортні засоби знаходяться на арештмайданчику: бажаючим забрати автомобілі потрібно звернутися на пост ДАІ на майданчику. Там громадянин може отримати необхідну консультацію.

– Сьогодні ми надаємо перелік транспортних засобів, які знаходяться на стоянці. За півроку після оприлюднення переліку автомобілів у пресі їх визнають безгосподарними. Якщо протягом цього часу власник не звернеться в автоінспекцію, автомобіль віддадуть на брухт, – каже Микола Лецкалюк.

Під час вилучення транспортного засобу кожен власник отримав протокол. Саме з цим документом повинен прийти громадянин на арештмайданчик. Якщо людина втратила його – не біда. Копія протоколу зберігається в автоінспекції. Також потрібно взяти паспорт. До речі, за перебування транспортного засобу на арештмайданчику власник повинен заплатити 10 грн. за добу.

Наразі на штрафмайданчику автомобілі у безпеці. Востаннє на нього намагалися проникнути кілька десятиліть тому. Тоді дрібні злодії злакомилися на запчастини.