На реалізацію 10 національних проектів передбачається залучення 15 млрд дол. протягом 4 наступних років. Про це, відповідаючи на питання кореспондента РБК-Україна, повідомив керівник робочої групи з підготовки Національних проектів Владислав Каськів.

“У рамках 10, вже визначених Президентом проектів, ми орієнтуємося на залучення приблизно 15 млрд дол. протягом 4 наступних років. Це, за нашими оцінками, приведе до збільшення ВВП приблизно на 4,7% і дасть багато інших супутніх вигод”, – зазначив керівник групи.

За його словами, таким чином, можна буде скоротити енергоємність економіки приблизно на 12%, і скоротити витрати енергоресурсів.
“Тобто тут непрямий ефект значно більший, ніж прямі дивіденди від реалізації цих проектів”, – підкреслив В.Каськів.

Нагадаємо, в кінці серпня ц.р. повідомлялося, що адміністрація президента має розрахунки доцільності реалізації восьми з десяти проектів, які 25 серпня були визнані національними.

Так, шестеро з них, на загальну суму понад 73 млрд грн, планується реалізувати за рахунок приватних вкладень. Самим витратним стане проект “Енергія природи” (3 млрд євро) з будівництва вітрових електростанцій потужністю 2 тис. МВт, який повинен окупитися за сім років при виробництві електроенергії в обсязі 26,8 млрд кВт.г на рік. У проект “Доступне житло” за п’ять років необхідно буде вкласти 12,3 млрд грн, що дозволить побудувати квартири для 40 тис. військовослужбовців, кримських татар та молодих спеціалістів бюджетної сфери. А замикає трійку найдорожчих розрахований на десять років проект “Олімпійська надія-2022”.

Як очікується, найдовший термін окупності – у будівництва залізничного сполучення між Києвом та аеропортом “Бориспіль” (15 років). Порівняно невеликі терміни окупності – у проектів з будівництва морського терміналу з прийому зрідженого газу (5-7 років), який повинен зменшити ціну імпортного газу на 15-20%, і десяти комплексів з переробки твердих відходів (6 років).

Держава в усіх цих проектах має намір брати участь шляхом оплати попереднього ТЕО, інженерної інфраструктури, запровадження пільгових тарифів і надання держгарантій. З бюджету будуть профінансовані чотири проекти, вартість двох з них – реконструкції Києва (“Місто майбутнього”) і підтримки материнства і дитинства (“Нове життя”) – не визначена. Проекти “Якісна вода” і “Відкритий світ” (створення освітньої мережі на основі 4G) потребують 3,7 млрд грн і 675 млн дол. відповідно, пише РБК-Україна

Нагадаємо, раніше Каськів належав до фракції “Нашої України” і керував “Порою”, але після виборів перейшов на бік чинної влади. Після цього в тернопільській “Порі” з’явився Зеновій Щепановський, а старі пористи перейшли до ВО “Свобода”.