Лікувати пацієнтів, хворих на туберкульоз, та інфікованих держава зобов’язується безкоштовно, а людину, яка хвора і не лікується, примусово, за рішенням суду, госпіталізують – про це та інше йдеться у законі “Про боротьбу з туберкульозом”, який нещодавно ухвалили депутати, – повідомляє TV-4.

Більше тридцяти тисяч нових випадків туберкульозу щорічно реєструють у державі, вісім тисяч людей помирає від цієї недуги. На Тернопільщині кожного року реєструють в середньому 590-640 випадків нововиявлених хворих на сухоти, сто мешканців області від туберкульозу помирає.

Відповідно до закону, головне у боротьбі з туберкульозом – своєчасно виявити хворих. А якщо людина вже захворіла, для неї повинні створити усі умови для лікування. У законі про боротьбу з туберкульозом чітко визначено – медична допомога, туберкулінодіагностика, хіміопрофілактика, санаторно-курортне лікування в державних та комунальних закладах України є безкоштовними.

– Визначені чітко контингенти людей доповнені, які повинні проходити огляди. Ну, наприклад, це неповнолітні і малолітні особи – вони повинні щорічно проходити огляди. Є певні категорії наших професій, які обслуговують населення, і вже згідно відповідної постанови Кабінету Міністрів, або рішень центральних органів влади, в них теж встановлюються терміни проходження цих профілактичних оглядів, – повідомив начальник головного управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Михайло Буртняк.

Обов’язково щороку повинні проходити медогляд люди, які страждають на алкоголізм, наркоманію та токсикоманію, а також ті, хто перебуває, чи перебував у місцях позбавлення волі.

– Є певні контингенти хворих на туберкульоз, які порушують, м’яко кажучи, режим лікування, порушують протиепідемічний режим – їм назначають медикаменти, вони зобов’язані їх приймати, лікуватись ,щоб в нас не було активної форми туберкульозу. Вони цим ігнорують, вони ходять по місту, ходять серед наших родин, наших дітей і десь можуть бути потенційно бути джерелом. Зараз в цьому законі чітко говориться про те, що якщо буде рішення суду, а суд має в примусовому порядку направити його на госпіталізацію за певних ситуацій, які склались по конкретній людині, – зазначив чиновник.

Приємні зміни, згідно нового закону, чекають на лікарів-фтизіатрів. Якщо раніше працівники протитуберкульозних закладів отримували надбавки за шкідливість в межах тридцяти відсотків, то згідно нового законодавства, для лікарів ця надбавка становитиме шістдесят відсотків, для інших працівників – сорок.