Спеціально до 8 березня телеканал ІНТБ розповів про особливих жінок. Зробивши невеликий аналіз, телевізійники дослідили, що левовою часткою тернопільських ЗМІ керують саме представниці прекрасної статті.

Героїні сюжету кажуть: те, що вони жінки, ніяк не стосується їхніх керівних посад. І справді, бо кожна завдяки власному професіоналізму та наполегливій роботі досягала успіху. Стать тут ні до чого.

– На роботі ніхто не дивиться, чи ти жінка, чи ти чоловік. В усіх рівні права, в усіх однакові умови. І тому доводиться забувати, що ти жінка. Ти – просто керівник, – зазначила директор газети «Номер один» Тетяна Вербицька.

– Для мене не має різниці, чи за камерою стоїть жінка, чи це чоловік, що за режисерським пультом сидить чоловік чи жінка. Якщо це його чи її справа, то головне, щоб це був професіонал. І так само – стосовно керівника, – каже генеральний директор регіональної телекомпанії «TV-4» Юлія Винокур.

Вони не мають права на вихідні, лікарняні чи відпустки. Навіть у ті рідкісні вільні від роботи дні керівники ЗМІ мають бути в курсі робочого процесу: які матеріали йдуть у свіжий випуск, що відбувається у місті, країні чи світі. Ці керівники не мають права на помилку, адже інформаційний світ їхньої глядацької, слухацької та читацької аудиторії залежить від того, наскільки добре вони та їхня команда виконують свою роботу.

– Звичайно, хотілося б більше спокою, більше часу на творчість, щоб моя авторська програма була вже такою, як кажуть, вимальованою, «від і до». А на це інколи часу немає, – розповіла директор Творчого об’єднання телепрограм Тернопільської ОДТРК Лариса Михальська.

– Жінка-керівник – це, напевно, в нас закладено генетично. Навіть почнемо з малого – з сім’ї: де є добра господиня, там завжди порядок, там завжди кожен знає свою відповідальність, кожен знає, що має робити, – зазначила шеф-редактор газети «Місто» Оксана Яциковська.

Телеканалом ІНТБ теж в основному керують жінки, щоправда не обходиться без постійної підтримки та допомоги колег чоловічої статі. Редактор відділу новин Наталка Барнич розповіла, чи має стать значення в журналістиці.

– Ми – телебачення, ми завжди звикли спілкуватися. Тому всі свої проблеми, неузгодженості чи ще якісь конфлікті ситуації – навіть якщо вони є всередині колективу – ми намагаємося вирішити спілкуванням. Тобто ми можемо говорити, навіть деколи це переходить на підвищені тони, але ми поговорили, сіли випили каву, зробили висновки – і далі продовжили працювати. Тобто немає різниці – чоловік чи жінка. Є різниця – чи згуртований колектив, чи є взаєморозуміння і чи є відвертість, – вважає редактор відділу новин телеканалу ІНТБ Наталка Барнич.

На роботі вони не зважають на стать і не дозволяють собі слабкості. Поза редакцією у них є особисте життя. Ці жінки люблять квіти, увагу та теплі слова від близьких їхньому серцю людей.