23 липня були оприлюднені результати  моніторингу діяльності народних депутатів, проведеного рухом “Чесно”.Ми розповідали, що з тернопільських нардепів не відповідає усім шести критеріям доброчесності. Розпочинаємо знайомити читачів з дослідженнями громадського руху.

Нардепа від “Нашої України” Михайла Полянчича громадські активісти підозрюють у  порушенні трьох принципів. Зокрема,

1. 1 квітня 1997 року Полянчич Михайло Михайлович був призначений Кабінетом Міністрів України на посаду заступника голови правління державної акціонерної компанії „Хліб України”, а 29 липня 1999 року – звільнений з цієї посади. З 1999 по 2002 роки Полянчич Михайло Михайлович обіймав посаду віце-президента україно-американського товариства з обмеженою відповідальністю „Рейлін-Консалтинг”.На пленарному засіданні Верховної Ради України 9 березня 1999 року Голова Рахункової палати Валентин Симоненко відзначив, що, відповідно до умов договору між ДАК „Хліб України” та підприємством „Рейлін”, укладеного 28 серпня 1997 року (тобто в період обіймання Полянчичем Михайлом Михайловичем посади в ДАК „Хліб України”), „Рейлін” „виставило штрафні санкції ДАК „Хліб України” на суму 10.2 мільйони гривень за простій судна в порту протягом 71 доби, яке ДАК „Хліб України” не змогло завантажити зерном.” Однак, під час проведення перевірки Рахункової палати, „Рейлін” із незрозумілих причин від штрафних санкцій відмовилось і повернуло ДАК „Хліб України” борг за зерно. Дещо пізніше Полянчич Михайло Михайлович обійняв посаду віце-президента „Рейлін”.

Наведена інформація не є підтвердженням вини Полянчича Михайла Михайловича у вчиненні правопорушення, але дозволяє припустити та зробити таку оцінку, що існує висока ймовірність його причетності до корупційних дій, а саме прийняття рішень при конфлікті інтересів, а також зловживання владним становищем. Таким чином, можна зробити оцінку, що Полянчич Михайло Михайлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

2. Недотриманні принципу прозорості незадекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя.

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Полянчича Михайла Михайловича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Полянчич Михайло Михайлович не відповів у встановлений законом строк.

За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Полянчича Михайла Михайловича Критерію, невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя, згідно з методологією Руху, встановлено не було.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Полянчич Михайло Михайлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

3. У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Полянчич Михайло Михайлович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 12 травня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 7 лютого 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Полянчич Михайло Михайлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.