Законодавство про природно-заповідний фонд забороняє будівництво каскадів ГЕС на Дністрі.

Про це заявила екологічний активіст і керівник КП «Заліщики туристичні» Леся Мандзюк, пише Главком.

Будівництво Верхньодністровського каскаду ГЕС є в інвестиційній програмі компанії, що зараз розглядається Національною комісією регулювання ринку енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

«З екологічної точки зору це не те, щоб екологічна катастрофа, це свідоме руйнування. Причому тут у нас національний природний парк з одного боку, регіональний ландшафтний парк з іншого боку. Тобто, це природно-заповідні об’єкти всеукраїнського рівня. Я не вважаю допустимим таке будівництво на цій території. Закон забороняє якісь такі зміни на території об’єктів природно-заповідного фонду», – підкреслює Леся Мандзюк.

На думку активіста проект негативно вплине на екосистему верхнього Дністра.

«Насправді будівництво каскаду Верхньодністровських ГЕС повністю зруйнує екосистему верхнього Дністра, як таку. Відбудеться руйнування, підмивання берегів, унікальних стінок, унікальних місць, де рослини, тварини, де гніздиться дуже багато птахів», – коментує Мандзюк.

Нагадаємо, 3 жовтня відбулися громадські слухання в НКРЕКП про перегляд тарифу та збільшення фінансування інвестиційної програми на поточний рік для «Укргідроенерго». За підсумками слухань комісія не підтримала інвестпрограму і звернулася до керівництва «Укргідроенерго» з проханням надати детальні документи щодо спірних статей.

Раніше експерт директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко зазначив, що перш, ніж змінювати тариф для компанії «Укргідроенерго», НКРЕКП повинна провести аудит компанії і її витрат на виконання інвестпрограми.

Нагадаємо, в ЗМІ відзначають, що «Укргідроенерго» залишається самим рентабельним видом генерації електроенергії. Зокрема, тариф ГЕС забезпечує рентабельність «Укргідроенерго» на рівні до 50%. Зате фактичні обсяги інвестицій стабільно не дотягують до планових. Зокрема, в 2015 р компанія профінансувала лише 85% від запланованих вкладень, в 2016-м – 78%, а в минулому році – лише 60%.