Використання бюджетних коштів, Генеральний план розвитку міста, тарифи на комунальні послуги, умови тендерних закупівель, питання соціального захисту, субсидій та виплат, – усі ці та інші питання безпосередньо стосуються кожного тернополянина.

.

Відповідь мають право знати всі люди. Для цього необхідно лише правильно скласти запит для отримання бажаної інформації. Якщо ж ваш запит проігнорували чи не надали вам необхідну інформацію, то існує кілька шляхів добитися справедливості. Конструктивний шлях: по-дружньому переконати чиновника, що він порушує закон. Інший – поскаржитися на бездіяльність посадовця, його начальству чи у вищий державний орган. Жорсткий спосіб – звернутися до суду. Про це йшла мова під час засідання круглого столу «Перспективи та проблеми впровадження Закону України «Про доступ до публічної інформації» у Тернопільській області», який було організовано партнерством громадських організацій «За доступ до публічної інформації», – повідомляє телеканал ІНТБ.

– Журналісти, опозиціонери, громадські організації мають отримувати публічну інформацію. Влада повинна її надавати. При чому одна сторона має знати, як правильно це робити, а інша – як правильно на неї відповідати. Ми допоможемо, якщо владі потрібні тренінги, семінари щодо того, як правильно навчити відповідати на запити про публічну інформацію. Також ми після того будемо вимагати відповідей – вчасно, згідно термінів, згідно всіх норм, – зазначив один з організаторів круглого столу Іван Омелян.

Учасники заходу провели власне розслідування, щоб дізнатись, як відгукуються на запити представники влади.

– Відповіді на наші запити ідуть, хоча не настільки вони оперативні, якби ми хотіли. Ми зараз моніторимо Генеральні плани міст. До речі, Тернопільська міська рада не надала нам Генеральний план міста, він не є оприлюднений. По усій Тернопільській області ми отримали один Генеральний план – міста Монастириська, – повідомила представниця ГО «Демократичний альянс» Анастасія Шимчук.

Відповідно до закону, є лише три правові підстави для відмови у наданні інформації. «Таємниця»: до прикладу банківська чи державна. Конфіденційна інформація: а саме – персональні дані, якими володіє податкова. Та службова: наприклад, внутрішнє листування або чернетки рішень. Посадова особа, яка не відповість на запит громадянина, карається адміністративними штрафами від 425 до 850 гривень, – відзначають журналісти телеканалу.