Колишній начальник обласної міліції генерал-майор Віталій Максимов розповів, чим займається на пенсії і чому його не влаштовує сьогоднішня кадрова політика в органах внутрішніх справ. Про це він розказав у інтерв’ю газеті «20 хвилин».

Досі бракує робочої атмосфери колишньому начальнику обласної міліції Віталію Максимову. Уже минає рік, як його звільнили з посади. Нині генерал-майор перебуває на пенсії.

– Коли скажу, що роботи не бракує, буду нещирим, – каже він. – Уявіть, міліціонеру з досвідом кажуть: «Вибачайте, ваші послуги нам більше не потрібні». Пояснити, чому, ніхто не зміг.

Останній рік пан Максимов проводив із родиною, відпочивав, подорожував. Адже часу у нього з’явилося багато. Про місце роботи не задумувався, хоча, як каже, пропозиції були.

– У мене були пропозиції і від бізнесових структур, але я від них відмовлявся, – розповідає він. – Хотів просто відпочити. Далі життя покаже, що буде зі мною, чи піду в політику, чи в інші напрямки. Мені пропонують і викладацьку роботу. Думаю, протягом двох місяців я визначуся. Адже, якщо вибирати роботу, то не на місяць і не на два.

Весь час – сім’ї

Колишній головний міліціонер області каже, що його найбільший скраб – родина.

– Я щасливий, що є для кого жити, – каже він. – Зараз увесь час присвячую сім’ї. Особливо дітям і внукам, які живуть у Чернівцях. У мене три внучки і двоє внуків. Після виходу на пенсію я їздив із родиною на відпочинок у Туреччину. Ми були там десять днів! П’ятеро онуків, донька і невістка. Просто слів немає, як було чудово. Дасть Бог, цього року поїдемо обов’язково всі разом іще раз.

Попри те, що Віталій Максимов уже не працює в міліції, він каже, що відстежує кримінальну ситуацію в області. Цікавиться і змінами в структурі управління.

– Буду нещирий, якщо скажу, що мені однаково, що робиться в системі, якій я віддав більше 30-ти років, – каже він. – З них я майже вісім років з перервами очолював міліцію в Тернопільській області. У мене лишилося багато друзів. Деякі далі працюють у міліції, інших вже звільнили. Скажу, одне – кадрова політика, яку втілюють нині в міліції, мені не подобається. Звільняють професіоналів, які могли б послужити.

Генерал-майор у відставці вважає, що нинішньому керівництву міліції потрібно прислухатися до ветеранів.

– Звісно, у кожного начальника є своє бачення, – каже він. – Але просто вислухати тих людей варто. Робота з ветеранами має бути одним із першочергових завдань керівництва. Якщо на День міліції керівництво обласної міліції забуло мене запросити, то що тут говорити? Я не ображаюся. Але так не можна. Адже той досвід, який я маю, може стати у нагоді. Звісно, мене трохи «тисне» серце, але я відношуся по-філософськи до таких речей.

«Можна писати книгу»

Начальники МВС повинні призначатися тільки на основі професійності, переконаний пан Максимов.

– Не може людина, яка не пройшла оперативно-слідчу роботу, займати посаду начальника, – каже він. – Цивільного міністра бути не може. Це має бути людина, яка знає систему з середини. Розумію, що кожен керівник не може у всіх службах працювати. Але ті основні служби, на яких базується робота міліції, він повинен пройти. Це, передусім, оперативно-слідча робота. Це – фундамент міліції. Кадри вирішують все, і цю фразу не я придумав. Якщо підібрати команду професіоналів, будуть і результати.

Віталій Максимов додає, про ті злочини, які розкрили під час його керівництва міліцією Тернопільщини, можна писати книгу.

– Сказати, що було важко працювати, не можу, – каже він. – Було цікаво, адже навколо були однодумці. Це важливо, коли ти говориш, даєш завдання, висуваєш версії, а їх підтримують. І не тому, що я був начальником, а тому, що чули слова професіонала. Від роботи я отримував задоволення. Коли я їхав на наради до Києва, мені не було соромно за мою роботу.