Після перемоги Порошенка чи не вперше в політичних колах заговорили про можливу відставку Олега Сиротюка.

Бабійчук, Побер, Порошенко БарнаНовоспечений голова Тернопільської ОДА Олег Сиротюк має шанси повторити комічну долю нардепа Ярослава Сухого, який позбувся посади керівника області, не відпрацювавши й двох повних місяців. Але на відміну від Сухого, який “втік” у Верховну Раду, Сиротюк вже позбувся мандата народного обранця. Це не зменшує шансів бути відставленим новим Президентом, а лише підкреслює трагізм ситуації чиновника.

Згідно із законом в такій ситуації голова ОДА виконує обов’язки до призначення у встановленому порядку нового керівника. Як тільки у Порошенка визначаться з кандидатом у намісники, Сиротюку або доведеться пакувати валізи, або сподіватися на порятунок партійного вождя Олега Тягнибока.

Наразі не зрозуміло, на кого зробить ставку Петро Порошенко. Нагадаємо, що виборами майбутнього президента на Тернопільщині керувало двоє осіб. Начальником штабу був нардеп-кличкіст Ігор Побер, а керівником кампанії – обласний депутат Степан Барна. Обоє тепер заявлять претензії на місце керівника області. Ступінь їх обгрунтованості вирішуватимуть на Банковій, коли призначать голову та начальника відділу регіонів. Аргументи на користь пана Побера повагомішають, якщо головою АП стане ударівець Ковальчук. Саме він свого часу протиснув Побера начальником тернопільського штабу, однак особисті шанси культуриста-УДАРника мізерні. По-перше, ніколи раніше в сучасній історії регіоном не керував “фізрук” за фахом. По-друге, маловірогідно що пан Ігор проміняє мандат нардепа на відповідальну посаду чиновника. На носі парламентські вибори, у чинних депутатів непогані шанси зайняти прохідне місце у списку, в той час, як до голови ОДА виникне питання, куди  він зібрався після 2-3 місців праці? Більш ймовірно, що керівник місцевого УДАРу, за звичкою, просуватиме на посаду здатного на фінансову “подяку” діяча – бізнесмена чи політика, байдуже. В партії Кличка – катастрофа з кадрами. Серед кандидатів на високі посади аграрій-християнин Микола Люшняк, генерал-пенсіонер Віталій Максимов та чиновник районного рівня Володимир Петровський.

Розглянемо плюси і мінуси цих персон: пану Люшняку Ігор Побер завинив ще з минулих виборів до ВР. У діяча з Бережан Петровського міцних дах в особі голови СБУ Валентина Наливайченка За екс-міліціонера, який мовчав всю президентську кампанію, готовий замовити слово кум Петра Порошенка – генерал Віктор Король. Ще одного УДАРного кандидата Віталія Ломаковича “сватають” у губернатори Львівщини. На нашу думку самостійно Ігорю Поберу гра у губернатори  не вдасться, максимум, це посилення впливу в ОДА поетеси Наталії Михно з призначенням її на посаду першого зама.

У Степана Барни шанси не кращі. Своє вагоме слово досі не сказав спонсор молодого політика – екс-мер Тернополя Роман Заставний, який вже протоптав стежину до близького оточення Порошенка. Не виключено, що Роман Йосипович замість підтримки свого екстремального протеже захоче керувати білим домом особисто. На користь Барни свідчить публічна роль керівника кампанії та давні дружні стосунки з Юрієм Луценком, який займе одне з провідних місць у команді нового президента. Та старший політичний товариш має “дівочу” пам’ять і може не згадати імені активіста з Тернопільщини. Крім того у Степана Барни немає того, що є у надлишку у Романа Заставного – управлінського досвіду. Колишній мер все ще залишається членом “Батьківщини”, має прекрасні шанси стати народним депутатом. Він третій по списку в черзі на заміщення вибулих депутатів.

Ніхто досі не знає, якими критеріями керуватиметься Порошенко-Президент при підборі регіональних кадрів. Що виявиться не першому місці: політичні активи, менеджерські здібності чи особиста відданість. Не виключено, що на обрії з’являться нові-старі кандидати з числа помаранчевих. Наприклад, перший заступник вінничанина Гройсмана у міністерстві, єдиний в сучасній історії Тернополя двічі-мер В’ячеслав Негода, екс-голова ОДА “балогівець” Юрій Чижмарь, екс-керівник ДУСі Ігор Тарасюк або його заступник з Теребовлі Йосип Штогрин, екс-нардеп Михайло Полянчич. Список цих та інших управлінців можна продовжувати. Чекати залишилося недовго.