Колишній президент “Металіста” Олександр Ярославський розповів про зарплатну відомість, штрафи в харківському клубі та преміальні. Багатьом нашим пенсіонерам, котрі цього місяця дочекалися просто таки казкового підвищення пенсій, читати це, мабуть, протипоказано. “Зарплатна відомість “Металіста”  була приблизно 23 мільйони доларів на рік. А бюджет останні 2-3 роки становив 60 мільйонів доларів, 4,5 мільйона на місяць. Штрафи? Я не займався штрафами. Цим займалися Маркевич і Красніков. Тим більше, що мені штрафи не поверталися. Вони крутилися в загальному казані. Я ніколи не давав преміальні за перемогу над конкурентом, але міг після класної гри зайти в роздягальню, і той же Тайсон міг виманити додаткові 100-150 тисяч доларів на команду. Коли ти приходиш – тобі все одно, скільки додати”, –  згадав минулі часи екс-президент колишнього “Металіста”.

***

Чи можливо двічі увійти в ту саму річку? Згаданий вище О.Ярославський нині носиться з ідеєю відродження того “Металіста”, який ще не так давно був серйозною силою в українському футболі. Водночас президент “Дніпра-1” Юрій Береза впевнений, що відродити той, колишній бренд “Металіста”, про що мріє Ярославський, вже неможливо. “Ми будуємо новий колектив. “Дніпро-1” стоїть на порозі створення хорошої та прогресуючої команди. Наш клуб робить перші кроки, він лише другий рік в УПЛ. Відродження “Металіста”? Той, колишній “Металіст” відродити вже неможливо, як і ФК “Дніпро”. “Дніпро” – це вже історія СРСР і незалежної України. Ми ніколи не намагалися відродити його, і нас – своя історія. Ярославському бажаю успіху, але…що робити з “Металом”, з “Металістом-1925”?, – сказав він.

***

А от брати Суркіси могли продати київське “Динамо” в 2012 році російському бізнесмену Алішеру Усманову, але угода зірвалася в останній момент. Як розповів канал “Динамо Київ Inside”, того року, на тлі тотального цькування  донецькими Г.Суркіса і позбавлення його посади президента ФФУ, останній не витримав і вирішив продати клуб. Наслідком цього стали недовгі й начебто успішні переговори з дітищем олігарха А. Усманова USM Holding. Ціна питання склала $400 млн. Аудиторські і фінансові служби холдингу, ретельно перевіривши активи, дали добро на покупку. Але буквально за день до підписання угода зірвалася . Причиною ніби став телефонний дзвінок одного великого (в прямому сенсі слова теж) політика з вулиці Банкової. Він порадив “другу Алішеру” не поспішати, не витрачати гроші  й почекати. І пообіцяв “розвоздушити” братів Суркісів вже у найближчі місяці – тоді, мовляв, цей актив стане безкоштовним. Однак Усманов, не бажаючи встрявати в українські “мутняки”,відмовився від свого наміру.

***

Матчі 17 туру УПЛ “Олімпік” – “Шахтар”  запам’ятався  відміною арбітром і VAR-асистентами  цілком за правилами забитого гола гравцем “Олімпіка” Нкенга. Цей епізод дуже близько прийняв до серця президент “Олімпіка” Владислав Гельзін, котрий буквально вдерся в прямий телевізійний ефір (важкувато звикнути до “етеру”) і вибухнув бурхливою тирадою з використанням “изящной русской словесности” на адресу представників УАФ та експертів телеканалів “Футбол 1/2/3”. Крім цього, не на жарт розгніваний шукач правди в супроводі власних матюків намагався увірватися в кімнату арбітрів у перерві матчу, а потім повторив цю спробу після закінчення гри – не інакше як для того, щоб висловити свою вдячність. Відповідні комітети УАФ майже одразу ж почали розгляд цього інциденту. Про покарання персонально Гельзіна наразі не чути, зате на стадіоні “Динамо” ім. В.Лобановського ні “Олімпік”, ні інший клуб матчі під егідою УАФ в цьому сезоні проводити начебто не буде – надто вже вільний там доступ до кімнати суддів для всіх охочих…  

***

На свій стадіон у Донецьку функціонери “Шахтаря”, котрі сповідують реалізм, повернутися планують, вочевидь нескоро, отож починають де далі грунтовніше обживати НСК “Олімпійський” у столиці. Зокрема, вони планують зробити на головному стадіоні країни третю роздягальню, яка буде повністю належати клубу з донецькою пропискою. Також київському “Динамо” поставлено умову прибрати з фасаду стадіону банери легенд “Динамо-1975”. Про це повідомив телеграм-канал “Динамо Київ Inside”. З цього приводу очікується відповідь від Міністерства молоді та спорту, але телеграм-канал впевнений, що рішення буде прийняте на користь “Шахтаря”.