Щоб замовник житла міг вчасно і без проблем оселитися в новому будинку або квартирі, необхідно, щоб всі учасники будівельного ланцюжка чітко виконували взяті на себе зобов’язання. І якщо хтось допускає збої, то від цього страждають всі, і в першу чергу – замовники, тобто – Споживачі.

Як уже повідомлялося у ряді ЗМІ, «БМ банк» запустив програму пільгового кредитування для придбання житла в котеджному містечку «Сонячний промінь», що під Києвом. Кредити – у гривнях, терміном до 15 років.

Не дивно, що будівництво котеджного містечка, розміщеного поблизу міської зони, в мальовничій місцевості на березі річки Козинка, зацікавило багатьох. Тим більше, що запуск жилмасиву в експлуатацію заплановано на початок року.

Але з’явився ряд нюансів, які здатні перешкодити цим планам. Передісторія питання така. В кінці січня – початку лютого 2009 року між ТОВ «Граніт» та ТОВ «Гермес-Буд» (в майбутньому – генеральним підрядником) почалися переговори з приводу виконання підрядних робіт з будівництва котеджного містечка в селищі Козин. Вже 23 лютого 2009 року між цими товариствами був укладений договір субпідряду. На цю урочисту церемонію були запрошені замовник, генпроектувальник і банк, який фінансує проект – «БМ банк» в особі голови правління Віталій Ломакович.

Але, починаючи з осені нинішнього року, все змінилося. Виникла ситуація, при якій щомісячна заборгованість будівельників тільки збільшувалася, – несвоєчасна оплата замовника та АТ «БМ банк» перед виконавцями робіт зумовила виникнення боргових зобов’язань перед субпідрядними організаціями і постачальниками матеріалів.

Виконавець будівельних робіт намагався не втягуватися в суперечки з приводу виконання сторонами договірних зобов’язань. Замість цього вживав заходів для забезпечення виконання графіків зведення об’єктів і належної якості виконання будівельних робіт. Однак, ситуація з фінансуванням будівництва котеджного містечка у Козині призвела до того, що будівельники зазнали істотних збитків, які на сьогодні вже становлять 12 млн. грн. Кому саме потрібно, щоб майбутні мешканці нового котеджного селища не отримали своє житло вчасно? Чи законні претензії до будівельників з боку «БМ банку», може вирішити суд.

Адміністрація корпорації “Граніт”

детальніше про ситуацію навколо будівництва – читайте за цим посиланням