На Тернопільщині понад 210 тисяч осіб користується субсидіями. Нових звернень нараховують більше тринадцяти тисяч. Такий високий показник в області вперше, – пояснюють у департаменті соціального захисту населення ОДА. Тому й виникли затримки з опрацюванням деяких заяв.

субсидії, тарифиНаразі в області опрацьовані майже усі заяви, затримка є лише у Тернопільському районі, там додатково розглядають майже 2000 запитів.

«Кількість звернень цього року перевищує всі інші роки. Проте наразі майже усі звернення опрацьовані. Стандартний варіант ситуації, це коли заяву опрацьовують до двох тижнів. Але у багатьох випадках справи виносять на розгляд комісії, або очікують певних уточнюючих документів. Тому виходить так, що субсидія нараховується пізніше. Але на кінцевий варіант субсидії, це не впливає, бо гроші, які громадяни оплачували за послуги протягом цього невизначеного періоду, залишаються на рахунку. Вони враховуються як передплата. Єдиний мінус – це те, що людина змушена перебувати у стані, коли вона не знає, який розмір субсидії її призначать», – зауважив під час прес-конференції директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський.

Також фахівці нагадують, що всі перерахунки відбуваються автоматично.