Сьогодні, 27 вересня, розпочинається один з найцікавіших моментів виборів –  висунення кандидатів в депутати. Чинний закон розділив цю процедуру на дві частини.

Перша – висунення кандидата в мери та партійного списку. Це можна зробити з 27 вересня по 2 жовтня. Друга – висунення кандидатів в одномандатних мажоритарних округах. Тут терміни  інші – з 1 по 4 жовтня. На думку фахівців виборчого права строки для висунення і реєстрації дуже обмежені. Тому всі партії будуть старатися свій вибір зробити як найшвидше. Прискорюватиме їх також норма закону, згідно з якою місце розташування партії в бюлетені буде визначатися не жеребкуванням, як це було раніше, а за порядком здачі  відповідних документів. Для кандидатів в мери та списочників він розпочинається у середу, 29 вересня, і закінчується 6 жовтня, для мажоритарників відповідно – з 2 жовтня до 6 жовтня.

Знаючи вміння деяких наших партій робити зі всього піар редакція ZZ підозрює, що в середу перед виборчими комісіями будуть чималі черги. У місті ,дуже ймовірно,  першими зареєструють Партію Регіонів. На це є дві причини. Перша –  це дуже зручно для ведення кампанії кандидата у мери Петра Гоча, який за алфавітним принципом має найбільші шанси бути у виборчому бюлетені першим. Друга – «регіонали» за допомогою литвинівців і комуністів мають більшість у всіх тервиборчкомах, тому зареєструвати «своїх» під потрібним номером для них не складе проблеми.

Редакція ZZ оперативно буде висвітлювати хід цих та інших подій. Сьогодні ми очікуємо інформації щодо перших п’ятірок виборчих списків.