Потребою хліба, браком роботи та грошей, необхідністю добувати хату чи огорожу пояснюють браконьєри незаконний видобуток каменю у Національному природньому парку «Дністровський каньйон».

І хоч знають, що чинять зле, від роботи у нелегальних копанках відмовлятись не збираються. Про це повідомляють активісти ГО «Скеля», що нещодавно разом із “кіборгами” відвідали село Сновидів. Там місцевих вкотре застали за роботою.

– Як тільки приїхали, почули стукіт і, зорієнтувавшись за ним, застали робітників. Пояснення у людей прості – нема на хліб, – кажуть активісти. – Вони розповідають, що виходу у них нема, роботи нема. Тож і рятуються, як можуть. Приміром, один із чоловіків розповів, що за машину каменю він отримує 800 грн, 200 з яких віддає ще й комусь, хто допомагає завантажувати машину. При цьому, щоби набити тих вісім кубів каменю, працюють два тижні.

Утім, у такі пояснення активісти не вірять, оскільки видобуток каменю у природній пам’ятці триває не перший рік. І нелегальні копанки тягнуться на кілька кілометрів. Відтак, за умов такого видобутку, не йдеться про брак коштів на хліб, а про функціонування повноцінного нелегального бізнесу.

– Люди скаржились, що нема попиту, – кажуть активісти «Скелі». – Скаржились, що відколи почали військові дії, то за каменем ніхто не приїжджає. Причому, такі заяви обурили кіборгів, що були з нами. Оскільки, чимало тамтешніх мешканців працюють або у таких нелегальних копанках, або виїжджають на заробітки у Росію. З цього села нема ні однієї людини, яка б зараз перебувала у зоні АТО. Бо їм не дозволяє віра.

Як повідомили активісти, місцевих порушників вони передали голові сільради. Той викликав міліцію. Як результат – порушене кримінальне провадження за ст. 240 КК. Але чи отримають якесь покарання чоловіки – ще питання.

– У липні 2014 на гарячому у Сновидові був спійманий місцевий мешканець, – кажуть активісти. – І як покарання він отримав умовний термін. То ж про яку боротьбу і яке збереження природніх пам’яток може іти мова.

Джерело: “20 хвилин