У тому що Верховна Рада все ж проголосує за створення Антикорупційного суду, попри те, що частина суспільства ставила цей закон під сумнів, не сумнівався народний депутат з Тернополя Роман Заставний. Наголошує, важливо, що це голосування відбулося не просто так, а з конституційною більшістю у 315 голосів.

«Це певний сигнал для українського суспільства, міжнародної спільноти, що Україна бореться з корупцією, вживає заходів і має результати цієї роботи», – каже народний обранець.

Найбільш дискусійним був пункт про міжнародних експертів, які матимуть право вето на призначення суддів. Тут вдалося досягнути абсолютної згоди і міжнародних представників, і депутатського корпусу і Президента, який був ініціатором цього закону.

«Передбачається, що призначення будь-якого судді, який пройде перший відбірковий етап, може бути заветовано за умови винесення його на розгляд окремої комісії – міжнародних експертів і безпосередньо кваліфікаційної комісії. Якщо більшість членів комісії не підтримають його, він буде позбавлений права брати участь в подальшому конкурсі, тобто бути призначеним на цю посаду», – пояснює Роман Заставний.

Протягом року мають затвердити склад суддів Антикорупційного. Їх має бути 35. За словами Романа Заставного, депутати Верховної Ради контролюватимуть виконання цього закону, оскільки у нас парламентсько-президентська держава, і цей суд важливий для подальшого розвитку країни.