Три дні працював у Тернополі Студентський Парламент, обраний на 2014-2015 роки. Участь в обговорені актуальних для студентства проблем взяли представники дев’яти регіонів: Сумської, Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Чернівецької, Чернігівської, Черкаської і Тернопільської областей. Одне із важливих питань, яке підняли молодіжні лідери у рамках теми «Модель України в умовах нового світового порядку» – децентралізація органів самоврядування.

– Обговорюючи питання децентралізації влади на цьогорічній Студентській республіці у своїй робочій групі, ми зрозуміли, що воно актуальне для всіх регіонів України, – розповів представник однієї зі східних областей Артур Пугач. – Децентралізація – це передача частини повноважень від центру на регіони. Таким чином, Верховна рада України і центральні органи будуть вирішувати тільки ті питання, які стосуються загальнонаціональних ідей та цілей. А регіони зможуть приймати рішення, які стосуються місцевих ситуацій і дій. Для того, щоб реалізувати ті чи інші питання на місцях необхідні кошти. Тому фінансові потоки також мають залишатися в регіонах. Зараз всі фінанси, які надходять з регіонів до столиці осідають там, а потім розподіляються на ті ж регіони відповідно до політики центральних органів влади. На нашу думку частину фінансів необхідно залишати на місцях, щоб місцеві органи самоврядування могли самостійно примати рішення, як їх витрачати. Адже місцеві громади краще обізнані з проблемами, які є в регіоні, аніж ті, хто керує в центрі.

Депутат Студпарламенту із Маріуполя Кирило Сорокін також зазначив, що при центральному розподілі коштів, ті чи інші регіони можуть бути у програші, залежно від того, хто в даний момент є при керівництві державою. А децентралізація виключає можливість монополії, оскільки кожен регіон самостійно вирішує скільки і на що витрачати.

Ольга Трач

Фото автора