Більшість нещасних випадків на атракціонах у тернопільських парках виникає з вини самих людей. Батьки часто нехтують безпекою своїх дітей і не звертають увагу на їх пустощі. Часто дорослі подають поганий приклад. На щастя, більшість ризикованих вчинків обходиться без плачевних наслідків.

«Найбільше безпека на атракціонах залежить від самих людей, – зазначила в.о. директора КП «Об`єднання парків» Богдана Олещук. – Не від нас – техперсоналу, а від користувачів. Від нас залежить тільки технічна справність і кваліфікованість персоналу. Основна частина безпеки вже на самих атракціонах залежить тільки від людей. Наглядний приклад – катання на катамаранах. Поки батьки крутять педалі, дитина позаду ноги у воду опускає і ризикує своїм здоров’ям. Зауваження не діють взагалі. Ще й «теплі» слова навздогін собі чую. Також тут можна пригадати випадок з канатною доріжкою, коли дитина травмувала хребет. Там страховки є на двох альпіністських карабінах. Вони самі відстібнутися не можуть. Дитина сама відкрутила страховку. Часом страшно самій дивитися, як дорослі чи діти перехиляються на чортовому колесі, аби подивитися вниз».

Також, як додала Богдана Олещук, щороку навесні перед пуском всіх атракціонів, контролюючі ограни роблять їх перевірку. На це затрачаються великі кошти. Всі атракціони завантажуються великою кількістю мішків з піском. І ця вага у багато разів перевищує вагу людей, які там можуть вміститися