Новопризначеному голові Бучацької районної державної адміністрації Василю Вонсяку не вдалося отримати підтримку Народного віче.

Як вдалося з’ясувати з власних джерел, керівник РДА особисто готував народне зібрання. Для цього скликав всіх своїх прихильників, яким пообіцяв працевлаштування на «жирних» посадах. Та у сам день віча, центральний майдан Бучача ледь назбирав три десятки городян. Більшість з них негативно відгукувалася про Василя Вонсяка. Після закінчення обговорення частина бучачан пішла у кабінет голови РДА, де вимагала припинити звільняти кваліфікованих професіоналів заради працевлаштування «своїх». Кільком людям, котрі відверто обурювалися з розіграного фарсу паном Вонсяком, не надали права висловитися.

У суботу, 5 липня, у Бучачі повинно було б пройти Народне віче на підтримку голови РДА Василя Вонсяка. Проте з самого початку зібрання активістів – пішло не у тому руслі.

«Велелюдна» бучацька громада, у складі близько 30 чоловік, без «зайвих вух» хотіли допомогти своєму новому очільнику району Василю Вонсяку. За підсумками Народного віча серед громади мали зібрати підписи на його підтримку. Таке рішення планували направити до діючого Президента України, таким чином затвердити працелюбність та ефективність роботи свого начальника. Проте їм завадили непрохані гості – працівники культури, які прийшли захисти свого колишнього керівника а нині заступника голови РДА – Олега Триньку.

Про те, що вони непрохані, працівники дізнались від жіночки, яка представилась громадською активісткою. Вона люто викрикувала зі сцени. Весь негатив вона «лила» на пана Триньку. Звинувачувала його у приналежності до «злочинних» партій. Чомусь повідомити про те, що Олег Тринька ніколи не був членом жодної партії – «активістка» забула.

«Я розумію, що новий голова хоче свою людину в галузі культури, – зауважив Олег Тринька. – Проте працівники, які підтримують мене, хочуть, щоб мене силою не «забрали» із займаної посади. Я працював заступником колишнього голови РДА лишень кілька місяців. Чи хотів отримати цю посаду, чи був проти цього – доводити марно. Але всі добре знаю, що нічого протизаконного, чи такого щоб нашкодило нашій громаді я не робив. Адже будучи заступником жодного працівника не заставив вступити до лав Партії регіонів, жодного не звільнив з роботи. Сьогодні представники голови РДА Василя Вонсяка дозволяють собі поводиться вкрай негарно з представники культури. Забороняють їм приходити на віче, висловлювати свою думку. Це переходить всі межі».

Василь Вонсяк розповів, що Олег Тринька постійно йому допомагає у роботі з працівниками культури. Адже голова РДА визнає, що нова людина у держслужбі. Адже всі у Бучачі його знають, як виробника та реалізатора табуреток та дріб’язкових меблів. Власне тому, пан Тринька ще досі і не звільнений.

«Зараз підходить той час, коли я зрозумів процес роботи. Бачу як працюють люди, що вони можуть очолити, яку ділянку перекрити. Тепер буду приймати рішення щодо кадрових перестановок» – каже Василь Вонсяк.

Серед громади, яка прийшла на Народне віче, поширювалася думка, що вони можуть розраховувати на справедливість рішення Василя Вонсяка. Тому зібравши підписи всіх працівників культури у районі, а це більше 240 чоловік, направила своє звернення до голови Тернопільської ОДА.

Яке буде рішення поки-що невідомо, але те, що ця ситуація заважає Василю Вонсяку – факт.

Питання звільнення-призачення є найбільшою турботою В.Вонсяка. В країні горе – військові дії не припиняться, вбивають не тільки бійців української армії, але й мирних жителів, проте, для очільника району основне питання – забезпечити своїм однопартійцям «тепленьке місце», так, сьогодні розглядається питання звільнення керівників освіти, культури, управління агропромислового комплексу, територіального центру надання соціальних послуг, керівні посади в апараті райдержадміністрації. Принциповість пана Вонсяка зникла разом з отриманням керівної посади. Кого ж пропонує Василь Богданович на місце професіоналів, людей, які з року в рік забезпечували високий рейтинг району? В той час, коли Президент ставить вимогу забезпечити в роботі високий професійний рівень, до посад стоять чергою люди, далекі від розуміння виконання завдань органів виконавчої влади. Адже самою важливою ланкою на сьогодні є забезпечення стабільності в економіці, соціальній сфері. Питання підтримки та розвитку економіки, сільського господарства району завжди було пріоритетним у попередні керівників Бучацького району. Три роки поспіль район займав найвищі рейтингові сходинки, показники сільського господарства отримали в 2012, 2013 роках високу оцінку не тільки обласного керівництва, але й визнання профільним міністерством. Питання економічного розвитку району, підтримки переробної галузі було пріоритетним у всіх попередніх керівників району. Сьогодні аналіз підсумків економічного розвитку району за півріччя показує суттєвий спад виробництва, тільки п’ять з восьми підприємств району забезпечили виконання планових показників, а це – недопоступлення в бюджет району, зниження рівня зайнятості населення, в цілому – зниження рівня добробуту кожного жителя району. За результатами першого півріччя шістнадцять сільських рад не забезпечили виконання бюджету по власних надходженнях, тоді як за відповідний період минулого року тільки дві сільських ради не виконали планові показники бюджету. Такий безвідповідальний підхід до найважливішої складової діяльності виконавчої влади – виконання бюджету є свідченням некомпетентного та байдужого ставлення до своїх обов’язків, делегованих державою.

Проте Василь Богданович не полишає надії втілити свій план у життя. Найближчим часом біля «Білого дому» Бучача знову планують провести Народне віче.