Мер Тернополя залякує бійців АТО?

08/12/2016 0
Розмір тексту:

Раніше ми не раз звертали увагу на проблему з виділенням земельних ділянок ветеранамм АТО. Вона не дає спокою міському голові Сергію Надалу. У тернопільських ЗМІ починають масово тиражувати новини, що українські герої залишаться без можливості будувати своє житло на отриманих землях поблизу Тернополя, що є не правдою.

Сергій НадалЗемля, яку ТНЕУ передає на користь учасників АТО, матиме сільськогосподарське призначення. Водночас на ній можна звести садовий будинок до 300 кв. м. і в такий спосіб мати повноцінне житло поблизу м.Тернополя.  Про це розповідає Віктор Мартинюк, в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області.

«Відповідно до постанови Кабінету міністрів, садові та дачні будиночки можна перевести у житлові, і ця процедура не є складною. Для цього необхідно написати заяву та представити документи на самий будинок, згоду власників або співвласників, обстеження технічного стану. Такий «пакет документів» подається до органу виконавчої влади – в нашому випадку Тернопільської міської ради. Виконком протягом місяця приймає рішення перевести такий будинок у жилий. Далі – місцева рада у триденний строк надсилає власникові рекомендованим листом рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок із зазначенням його адреси», – роз’яснює Віктор Мартинюк.

За його словами, це найбільш простий та швидкий спосіб, аби учасники АТО могли отримати можливість мати власне житло, пише Погляд

«Звісно, можна іти іншим шляхом – передавати землі до комунальної власності міста, а тоді змінювати цільове призначення з с/г на «під житлову та громадську забудову». Але це займе дуже багато часу, і «пакет документів» потрібно значно більший. Учасникам АТО, які претендуватимуть на ці ділянки, доведеться чекати рішення кількох сесій міської ради та «оббити пороги» в не одній інстанції. З практики – це може тривати до року часу, – зазначає Віктор Мартинюк. – Окрім того, при зміні призначення потрібно буде відшкодувати сільськогосподарські втрати, а це немала сума. Тому тут постає питання на чиї плечі це ляже?».

Водночас він звернув увагу на те, що в напрямку Львівської траси на території садового кооперативу вже є чимала кількість повноцінних житлових будинків. «Тож проведення необхідних комунікацій – електрики, водопостачання тощо – не буде проблематичним», – зазначив в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області.

Процедура оформлення земельної ділянки під садівництво також потребує мінімум документів та часу: потрібні заява, ксерокопії паспорта, ідентифікаційного коду та довідки про підтвердження статусу учасника АТО. І протягом 10 днів заявник отримує наказ на розроблення документації.

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • За рік в Україні президентські вибори. За кого з можливих кандидатів Ви плануєте голосувати?

    Результати

    Loading ... Loading ...