Мер Тернополя залякує бійців АТО?

08/12/2016 2
Розмір тексту:

Раніше ми не раз звертали увагу на проблему з виділенням земельних ділянок ветеранамм АТО. Вона не дає спокою міському голові Сергію Надалу. У тернопільських ЗМІ починають масово тиражувати новини, що українські герої залишаться без можливості будувати своє житло на отриманих землях поблизу Тернополя, що є не правдою.

Сергій НадалЗемля, яку ТНЕУ передає на користь учасників АТО, матиме сільськогосподарське призначення. Водночас на ній можна звести садовий будинок до 300 кв. м. і в такий спосіб мати повноцінне житло поблизу м.Тернополя.  Про це розповідає Віктор Мартинюк, в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області.

«Відповідно до постанови Кабінету міністрів, садові та дачні будиночки можна перевести у житлові, і ця процедура не є складною. Для цього необхідно написати заяву та представити документи на самий будинок, згоду власників або співвласників, обстеження технічного стану. Такий «пакет документів» подається до органу виконавчої влади – в нашому випадку Тернопільської міської ради. Виконком протягом місяця приймає рішення перевести такий будинок у жилий. Далі – місцева рада у триденний строк надсилає власникові рекомендованим листом рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок із зазначенням його адреси», – роз’яснює Віктор Мартинюк.

За його словами, це найбільш простий та швидкий спосіб, аби учасники АТО могли отримати можливість мати власне житло, пише Погляд

«Звісно, можна іти іншим шляхом – передавати землі до комунальної власності міста, а тоді змінювати цільове призначення з с/г на «під житлову та громадську забудову». Але це займе дуже багато часу, і «пакет документів» потрібно значно більший. Учасникам АТО, які претендуватимуть на ці ділянки, доведеться чекати рішення кількох сесій міської ради та «оббити пороги» в не одній інстанції. З практики – це може тривати до року часу, – зазначає Віктор Мартинюк. – Окрім того, при зміні призначення потрібно буде відшкодувати сільськогосподарські втрати, а це немала сума. Тому тут постає питання на чиї плечі це ляже?».

Водночас він звернув увагу на те, що в напрямку Львівської траси на території садового кооперативу вже є чимала кількість повноцінних житлових будинків. «Тож проведення необхідних комунікацій – електрики, водопостачання тощо – не буде проблематичним», – зазначив в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області.

Процедура оформлення земельної ділянки під садівництво також потребує мінімум документів та часу: потрібні заява, ксерокопії паспорта, ідентифікаційного коду та довідки про підтвердження статусу учасника АТО. І протягом 10 днів заявник отримує наказ на розроблення документації.

  • Теги:

Коментарі (2)

Марія

08/12/2016

Процедуру придумали нівроку, це “кидало”. Скільки це коштуватиме
учасникам АТО ?

ірина

08/12/2016

Стаття написана спеціально для мартинюка щоб хоть якось він зміг виправдатися перед надалом,але так неробиться.сергій віталійович зверніть будь ласка на це увагу це псує авторитет ваш

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Чи користуєтеся Ви субсидіями?

    Результати

    Loading ... Loading ...