.

Свій 75-літній ювілей святкує краєзнавець, етнограф та лауреат кількох Всеукраїнських премій Остап Черемшинський. Все своє життя, каже чоловік, він присвятив збору матеріалів про життя та творчий шлях літературознавця Володимира Гнатюка, – розповідає телеканал ІНТБ.

.

Ще з 1968 року ювіляр є незмінним директором Велеснівського етнографічно-меморіального музею імені Гнатюка. Ініціатором та автором його створення виступив саме Остап Черемшинський.

Остап Черемшинський: «Сьогодні не лише в мене ювілей. Цього року багато ювілеїв, які тісно пов’язані з моєю долею: 140 років від дня народження Гнатюка, 40 років, як у Велесневі відкрили пам’ятник Володимиру Гнатюку, 60 років, як я закінчив 7-й клас, перший випуск Велеснівської семирічки. І найважливіша подія в моєму житті – 6 червня минуло 50 років, коли я вперше дізнався, що в моєму селі народився академік Володимир Гнатюк. Із того часу я поставив собі за мету збирати матеріали про нього».

Стараннями Остапа Черемшинського у Велесневській бібліотеці 1963 року було відкрито меморіальні кутки академіка Володимира Гнатюка. А сільській школі присвоєно ім’я та встановлено меморіальну дошку вченому. Окрім літературної та дослідницької діяльності, Черемшинський займається вишиванням. У його колекції 19 сорочок, які від оздобив власноруч. Це число – символічне, каже краєзнавець, адже кожен свій виріб він вишивав до Дня незалежності України. Сьогодні чоловік також працює над однією сорочиною. Вона буде чорною із візерунком білого кольору, – зізнається ювіляр.

Фото Миколи Василечка