Через перевтому водіїв на Тернопільщині гинуть пасажири.

Майже втричі, у порівнянні з минулим роком, зросла на Тернопільщині кількість дорожньо-транспортних пригод, які сталися з вини водіїв ліцензованого автомобільного транспорту, тобто, автобусів. Вдвічі більше у таких аваріях загинуло пасажирів. А кількість травмованих залишилась на рівні минулого року. Про це розповів начальник відділу організації перевезень Держінспекції з безпеки на наземному транспорті в області Леонід Бруд.

– У нас з вини водіїв ліцензованого транспорту, внаслідок яких загинули люди і були травмовані люди, це сім дорожньо-транспортних пригод. Це з вини водіїв, які зареєстровані на території Тернопільської області. А загалом за участю водіїв ліцензованого транспортного засобу , тобто, автобусів, на території області, за наслідками яких загинули або постраждали люди таких у нас дванадцять пригод, – повідомив Леонід Бруд.

Особливим періодом для контролюючих органів безперечно є зима. Нині на дорогах нашої області триває операція «Перевізник зима – 2012». З початку року Держінспекція з безпеки анулювала 23 ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів. 7 із них – за поданням ДАІ. Найчастіше, кажуть фахівці, аварії за участю автобусів стаються у темну пору доби і, як правило, через перевтому водіїв. Нещодавно дві подібні смертельні автопригоди трапились біля смт.Вишнівець, що на Збаражчині. Проте – ці трагедії не стали уроком для інших водіїв.

– В п’ятницю я особисто виїжджав на контроль і ми зупинили два  буси, які йшли з Польщі. В бусах по вісім посадкових місць. Вони прилаштували у багажний відсік ще сидіння і посадили по дванадцять чоловік. Коли ми почали розбиратися, скільки ж годин їхали водії за кермом, то водії знаходилися за кермом по 21 годині. Хіба можна нормально везти людей, коли ти 21 годину не спиш. Нічого не роблячи 21 годину не можливо витримати фізично, а коли людина весь час у напрузі, то можете собі уявити, які це тягне за собою наслідки, – наголошує Леонід Бруд.

До таких водіїв застосовуються досить жорсткі санкції – це штраф 1700 грн. Для порівняння, у країнах Євросоюзу за таке порушення карають і водіїв – від 400 до 700 євро, і власників автобусів – до 8 тисяч євро.