23 грудня, з 9-ї спроби Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №3693 про внесення змін до закону «Про статус депутатів місцевих рад», який дозволяє партіям відкликати місцевих депутатів.

«Народний контроль» вважає, що набуття чинності цього законопроекту призведе до посилення політичної корупції і тиску партійних вождів на обраних народом депутатів.

Голосування за законопроект №3693 – ніщо інше, як спроби фракцій коаліції зробити із депутатів місцевих рад маріонеток олігархів, тримати їх на мотузку у партійних стійлах.

Депутати «Народного контролю» у Верховній Раді голосували проти ухвалення цього законопроекту, адже переконані: у демократичній країні право відкликати депутата треба надавати виборцям, а не партійним босам.

Ідучи на місцеві вибори, «Народний контроль» об’єднав у своїх партійних списках громадських активістів, волонтерів, журналістів, бійців АТО – свідомих і вільних людей, для яких свобода – одна з основоположних цінностей.

Тому особливо обурює норма законопроекту, за якою позбавити мандату можна за рішенням партійних зборів місцевої парторганізації, де участь самого депутата не є обов’язковою.

Окрім того, вважаємо, що узаконення так званого «партійного імперативного мандату» нівелює ідеї формування відкритих партійних списків. Адже дасть змогу партіям у «ручному режимі» корегувати результати волевиявлення громадян, забираючи мандати в обраних депутатів.

Партія «Народний контроль» закликає всіх депутатів Верховної Ради не голосувати за антидемократичний закон у другому читанні. В іншому випадку у країні знову запанує система партійної диктатури, на кшталт тієї, що була у Радянському Союзі.